2021/08/31

2021/08/30

Migruojantis Kinas 2021

 

 Mažuosius žiūrovus kviečiame į animacinio filmuko „Gordonas ir Padi“ seansą Trakų viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 69) 

#MigruojantisKinas2021
#TrakųViešojiBiblioteka



Stalo teatro spektaklis „Stebuklinga pati“

 


Vasarai einant į pabaigą, Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje apsilankė Saulės Degutytės vadovaujamas „Stalo teatras“.  S. Degutytė, norėdama reabilituoti pasakas, žadinti vaikų fantaziją ir kūrybiškumą bei skleisti daugiau nei prieš 100 metų surinktą paveldą, pristatė pasaką iš J. Basanavičiaus tautosakos bibliotekos „Stebuklinga pati“. 

Ši pasaka – apie mamos netekusius vaikus. Tėvas išeina, palikęs našlaičius, ir susitinka moterį, kuri šeimą apgaubia sėkme, gausa ir pakelia iš liūdesio. Šiuolaikiniams vaikams dabar sunku suprasti, kad šaldytuvas gali būti tuščias. Vienas iš spektaklio tikslų skatinti atjautą, supratimą ir mąstymą apie dalykus, kurie gali nutikti kiekvienam. Pasaka buvo sekama, pasitelkus „magnetines lėles“, kurios veikia ant šaldytuvo durelių. Taip taip, supratote teisingai. Šaldytuvas kaip meninė priemonė pasirinktas neatsitiktinai – juk kiekvienuose namuose esantis šaldytuvas kasdien „praneša“ kažkokią žinią – ar reikia važiuoti į būrelį, ar pas dantų gydytoją, ar dar kažkur. Ir jeigu reiktų ką nors papasakoti apie tą šeimą, pirmiausia reiktų pažvelgti į šaldytuvo dureles. Ant jų surastume magnetinius įvairių kelionių trofėjus, mielas kūdikių nuotraukas, širdis su vardais ar vaikų piešinius.

Po spektaklio sekė magnetinių lėlių gamybos dirbtuvės. Kiekvienas vaikas galvojo, ką norėtų pasikabinti ant savo šaldytuvo durelių ir su dirbtuvių vadovės Saulės pagalba pasigamino unikalius, spalvotus magnetukus: pandą, balionėlius, laimės paukštę ir kt. Šis nuotaikingas spektaklis vaikams paliko neišdildomą įspūdį, o po kūrybinių dirbtuvių kiekvienas jau galvojo, ką dar galėtų pasigaminti namuose. Ačiū Saulei ir „Stalo teatrui“ už turiningą laiką kartu ir lauksime naujų susitikimų bibliotekoje.

 

Eglė Kondrotaitė

Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkė

  

Populiariausių knygų bibliotekose 2020 metais dešimtukas📖. Kviečiame susipažinti 🤩

 


2021/08/25

Kviečiame registruotis į nemokamus būrelius


Kviečiame 7–14 m. vaikus nuo rugsėjo mėnesio į nemokamus būrelius.
 Kūrybinės dirbtuvės
 Teatro studija
Laukiame tiek esamų, tiek naujų dalyvių. Tereikia atvykti į biblioteką ir užpildyti sutartį.
Daugiau informacijos bibliotekoje arba tel. 8 528 22103.



Kelionė po mitologinį pasaulį kartu su Kotryna Zyle



Ankstų antradienio rytą Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrių apglėbė mistikos šešėlis. Po juo pasislėpusi žymi rašytoja Kotryna Zylė (Zilinskienė) pravedė nuostabią edukaciją vaikams apie mitologinį būtybių pasaulį. Kotryna Zylė – mitologijos temomis rašanti vaikų ir jaunimo knygų autorė, įvairių literatūrinių projektų sumanytoja. Rašytojos knygos „Milžinas mažylis" (2014) ,,Didžioji būtybių knyga" (2016), „Sukeistas" (2019), „Mažas kaip vabalėlis" (2020) vertinamos tiek skaitytojų, tiek profesionalų, yra pelniusios įvairių premijų ir apdovanojimų, nominuotos „Metų knygos" rinkimuose. Šiais metais autorė yra išleidusi naujausią šeštąją savo knygą.

Susitikimo metu Kotryna Zylė vaikams pristatė savo naujausią knygą „Siela sumuštinių dėžutėje: nelabai baisios istorijos“. Ši knyga, - tai 10 šiurpulingų istorijų, kurios, pasak autorės, galėtų nutikti ir tavo namuose, kieme ar mokykloje. Jei skaitant šią knygą pasirodys, jog kažkas tūno namų spintoje ar naktimis stovi balkone, o iš bičiulio burnos staiga išskris bitė – išlik ramus! Šias istorijas parašyti įkvėpė vaikystėje girdėti tėčio pasakojimai ir netikėti susidūrimai su būtybėmis.

Rašytoja tai pat papasakojo apie senąjį lietuvių tikėjimą, kai kiekviena svarbi žmogaus gyvenimo sritis turėjo po ją saugančią būtybę, deivę ar dievaitį. Su vaikais diskutavo, ką mitologija mums pasakoja apie tuometines žmonių baimes ir įpročius, aptarė, ką mitinės būtybės, kiekviena pagal jai būdingas savybes, galėtų veikti šiais laikais. Pasak Kotrynos Zylės, ne mažiau svarbi ir knygų kūrimo užkulisių istorija – nuotaikingas skaidrių pristatymas atkleidė knygos iliustracijų gimimo procesą, išdavė kokias „slaptas žinutes“ dailininkai palieka savo piešiniuose ir kas iš tiesų pozavo mitinių būtybių portretams.

Šis susitikimas - paskutinis projekto „Knygos, kuriančios pasaulius 2“ renginys. Projektas patenkino vaikų ir jaunimo, norinčių naujų dalykų ir potyrių, inovatyvaus užimtumo bei kūrybinės saviraiškos formų poreikį. Šio projekto metu buvo pristatyti penki profesionaliosios kultūros ir meno formų renginiai. Dėkojame projekto rėmėjams Lietuvos kultūros tarybai ir Trakų rajono savivaldybei už suteiktą galimybę plėsti Trakų rajono vaikų ir jaunimo kultūrinį bei meninį akiratį.

 

 Justina Dailidėnaitė

Trakų viešosios bibliotekos

Vaikų literatūros skyriaus

Vedėja





 

2021/08/24

2021/08/12

Stovykla „Būk – besidomintis, unikalus ir kūrybiškas“

                        Rugpjūčio 2–6 dienomis Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje praūžė vasaros dienos stovykla „Būk – besidomintis, unikalus ir kūrybiškas“. Joje dalyvavo 17 vaikų iš Trakų rajono. Pristatymus ir užsiėmimus vedė vaikų rašytojai, edukatoriai ir bibliotekos darbuotojos.

                        Pirmąją stovyklos dieną pradėjome nustatydami stovyklos taisykles ir žaisdami smagius susipažinimo žaidimus. Kūrybinėje dalyje vaikai specialiais dažais ir rašikliais dekoravo porcelianinius puodelius. Galiausiai vaikų laukė smagus susitikimas su rašytoja Gina Viliūne, kuri pristatė savo knygas: „Smiltės ir Vėjaus kelionė po Baltijos jūrą“ ir „Kur dingo gandras Grantas?“. Vaikams rašytoja papasakojo įdomių faktų ir istorijų apie Baltijos jūros gyvūnus – ruonius.

                        Antroji stovyklos diena buvo skirta susipažinti su inovatyviomis technologijomis. Vaikai žaidė su interaktyviomis grindimis, edukacinėmis bitutėmis-robotais „Bee-Bot“, piešė ant šviečiančių molbertų, dėliojo „Lego WeDo 2“ konstruktorius bei naudodami „TinkerCad“ programą modeliavo asmeninius pakabukus, kuriuos atspausdinome 3D spausdintuvu.

                        Trečiąją stovyklos dieną žaidėme „Jūrų mūšį“ ir kartu keliavome į Trakų krašto tradicinių amatų centrą, kur dalyvavome edukacijoje „Marcipaniniai sausainiai“. Vaikų pagaminti sausainiai buvo itin skanūs!

                        Ketvirtąją stovyklos dieną „nukeliavome“ į Japoniją, mokydamiesi hieroglifais užrašyti savo vardą, nupiešti bambuką, kiškutį ar pandą. Sužinojome, kokios priemonės reikalingos „Sumi-e“ tapybai ir kuo skiriasi šios šalies abėcėlė. Ačiū edukacijos vadovei Marijai ir Japonų kultūros namams Nihon už puikų renginį. Antroje dalyje žaidėme komandinį žaidimą apie pinigų vertę. Vaikai sprendė kryžiažodžius, bandė originaliai atsakyti į klausimus, užbaigti frazę, kūrė nesavanaudišką vaidinimą, galvojo pabaigą pamokančiai istorijai.

                        Paskutinę stovyklos dieną bibliotekoje lankėsi Trakų rajono savivaldybės sveikatos biuro specialistė Daiva, kuri vaikus supažindino su pirmąja pagalba, parodė, ką daryti, jei žmogus užspringo, kaip naudotis defibriliatoriumi ir kt. Taip pat stovyklos dalyviai buvo knygos „20 asmenybių, kurios pakeitė pasaulį“ pranešėjais. Žaidė įvairius „Kahoot“ žaidimus apie knygas. Baigiantis  stovyklai, kiekvienas dalyvis gavo asmenines padėkas ir prizus.

                        Dėkojame visiems dalyvavusiems šių metų stovykloje „Būk – besidomintis, unikalus ir kūrybiškas“ bei linkime gražios likusios vasaros!

 

Giedrė Streckienė

Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkė

 








2021/08/04

Juokėmės ir fantazavome su pačiu Tomu Dirgėla!

 Trečiasis projekto „Knygos, kuriančios pasaulius 2“ renginys pakvietė vaikus susitikti su gerai pažįstamu rašytoju Tomu Dirgėla. Rašytojo knygos itin greitai dingsta nuo bibliotekos knygų lentynų, o mažieji skaitytojai visada su nekantrumu laukia naujų jo kūrinių. Šiuo metu T. Dirgėla yra išleidęs net 21 knygą, o dar 4 naujos istorijos jau greitai turėtų pasiekti jaunuosius skaitytojus.

Susitikimo metu rašytojas vaikams pristatė vieną iš naujausių savo kūrinių „Užkeiktoji pono Kuko knyga“, kviesdamas įžengti į rūką, kuriame dedasi neįtikėtinai šiurpūs dalykai. T. Dirgėla susirinkusių dalyvių klausė – ko jie labiausiai bijo? Vaikai vienas po kito vardino įvairiausius jiems siaubą keliančius dalykus, tokius kaip: vorai, mažos patalpos, aukštis, varlės ir kt. Po to sekė ir kitas klausimas – o ar bijoti yra normalu? Vaikai nusprendė, kad bijoti yra normalu ir pas gydytojus vis dėlto apsilankyti nereikia. Dalyviai taip pat atsakė į klausimą apie tai, ką neštųsi į rūką. Vaikų išvardinti dalykai nelabai skyrėsi, o populiariausias daiktas buvo žibintuvėlis. Rašytojas vaikams perskaitė knygos ištrauką ir trumpai pristatė siužetą.

Antroje susitikimo dalyje devyni vaikai pasiskirstė komandomis po tris. Jų užduotis – nupiešti rūko pabaisą. Dalyviai sukūrė skirtingas, įvairių formų ir dydžių pabaisas bei papasakojo, ką jie veikia pasislėpę rūke. Likę vaikai buvo komisija ir rinko jiems labiausiai patikusią kraupią pabaisą. Suskaičiavus visus balsus, galiausiai laimėjo draugystė. Visi dalyviai buvo apdovanoti saldžiomis dovanomis. Pabaigoje vaikai rašytojui uždavė įvairiausių klausimų, norėdami daugiau sužinoti apie būsimas knygas, rašymą ir kt.

Ačiū rašytojui Tomui Dirgėlai už šmaikštų susitikimą, kuris visiems mums paliko neišdildomą įspūdį. Projektas „Knygos, kuriančios pasaulius 2“ tęsis ir toliau. Kviečiame sekti Vaikų literatūros skyriaus renginius ir naujienas. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Trakų rajono savivaldybė.

 

Eglė Kondrotaitė

Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkė