Kūrybiškumo saviraiškos studijaStudija įsikūrė 2015 m. spalio mėn.
 Neformaliojo švietimo programa. 
Dvi pakraipos
 "Kūrybinės dirbtuvės"-  vadovė Eglė Kondrotaitė
"Teatro saviraiška"  - vadovė Irena Jocienė. 

 „Kūrybinės dirbtuvės“

 

Kūrybinių dirbtuvių programa skirta vaikams, norintiems kurti, atrasti save, išbandyti netradicinius kūrimo būdus, priemones, technikas.  Būrelyje dalyvauja 7—14 metų vaikai, norintys kūrybiškai praleisti laiką, kurti rankų darbų darbelius. Užsiėmimai vyksta antradieniais – trečiadieniais nuo 13.00-14.00 val. Naujus narius registruojame rugsėjo ir sausio mėnesiais.

Kūrybinių dirbtuvių metu vaikai mokosi šilko tapybos, piešimo ant porcelianinių lėkščių ir puodelių,  apyrankių pynimo technikos Kumihimo. Gamina laikrodžius, siuva iš veltinio pabaisiukus, raktų pakabukus ir kt. Susipažįsta su Kvilingo technika.  Kiekvienais metais ruošiasi įvairioms metų šventėms: Kalėdoms, Velykoms, Mamos ir Tėčio dienai, Vasario 16-ąjai ir Kovo 11- ąjai. Dalyvauja konkursuose, organizuoja renginius, susitikimus su rašytojais ir kitais įdomiais žmonėmis.

2021 m. Kalėdoms vaikai mokėsi siuvinėti atvirukus simegrafijos būdu, kurė dekoratyvines eglutes, žaisliukus ir kt.Bibliotekos Teatriuko veikla

    Teatras, tai stebuklų ir netikėtumų kupina erdvė. Kiekvienas pabuvojęs spektaklyje pasimiršta ir bent trumpam pasinėrę į savo dvasios gelmes. Kaip smagu, kai tokius išgyvenimus gali patirti vis jaunesni žmonės. Tai tapo dar labiau pasiekiama Trakų miesto mažiesiems gyventojams, kai prieš dvejus metus Trakų viešojoje bibliotekos vaikų skyriuje įsikūrė bibliotekos teatriukas. Bet apie viską nuo pradžių.
    Pradžia
    Viskas prasideda nuo minties, ne išimtis ir teatriuko atsiradimas. Trakų viešosios bibliotekos vadovė Danguolė Banevičienė jau seniai brandino mintį apie teatro įkūrimą vaikų literatūros skyriuje. Taigi, pasitaikius progai, kai prie kolektyvo prisijungė režisierė Irena Jocienė, nedelsdama šią mintį įgyvendino. Viskas įvyko lygiai prieš du metus, tokią pačią žvarbią žiemą. Nors neatrodė tokia ir baisi žiema, kai vaikų literatūros skyriaus koridoriuose būriavosi šypsenomis pasipuošę jaunieji aktoriai, norėdami kuo greičiau pažinti teatro subtilybes.
    Neatrasti talentai
    Jaunųjų aktorių ilgai ieškoti nereikėjo. Pirmieji atėjo žingeidūs nuolatiniai bibliotekos lankytojai, antrieji -  susigundę skelbimu. Iš lūpų į lūpas, žinia apie teatriuko įsikūrimą vis labiau plito Trakuose didindamas aktorių gretas. Kur dar, jei ne teatro scenoje vaikai gali įgyvendinti svajones, įsikūnyti į knygų personažus, elgtis taip kaip kitur nedrįsta. Drąsūs, talentingi ir žingeidūs ilgai nedelsė ir jau balandžio pabaigoje žiūrovai stebėjo bibliotekos vaikų teatro pirmąją premjerą.
    Repertuaras

    Bibliotekos vaikų teatro repertuare dabar galime rasti tris spektaklius. Pirmasis pastatytas pagal Vytauto V. Landsbergio knygą „Stebuklingas arklio Dominyko brangakmenis“, kuriam scenarijų parašė teatriuko režisierė Irena Jocienė. Jauniesiems aktoriams kur kas lengviau buvo įsijausti į pjesės personažus perskaičius knygą: varlytėmis Gabute ir Makabrele, arkliu Dominyku, karkvabaliu barabu ir rugiagėle. Antrasis spektaklis buvo pastatytas pagal J. Januškevičiūtės pjesę „Asiliuko Mafino nuotykiai“. Šis pasirodymas buvo kitoks: aktoriai vaidino lėlių pagalba. Trečiasis – pagal J. Januškevičiūtės pjesę „Žirafa su kojinėmis“. Šio spektaklio premjera įvyko visai neseniai – prieš mėnesį, taigi jį vis dar galite išvysti artimiausiu metu atvykę į Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrių.
Gastrolės


Jaunųjų aktorių ir žiūrovų džiaugsmui bibliotekos vaikų teatras pasirodo ne tik savo repeticijų erdvėje, bet ir kitose scenose. Su spektakliu „Asiliuko Mafino nuotykiai“ teatriukas aplankė Šklėrių kaimo biblioteką ir pačius mažiausius Trakų miesto gyventojus darželį- lopšelį „Obelėlė“, kur buvo sutikti ir palydėti audringomis ovacijomis ir dovanėlėmis. Teatriuko išvykos ne tik suteikia vis daugiau patirties ir drąsos aktoriams, bet ir garsina bibliotekos vaikų teatriuką.
Edukacija
Tarp repeticijų jaunieji aktoriai taip pat stengiasi tobulėti. Vykdomi užsiėmimai su profesionaliais aktoriais yra neformalus ugdymas, kuris padeda vaikams ne tik tobulėti vaidybos srityje, bet ir priartinti prie nuostabaus ir stebuklingo knygų pasaulio, kuris slepiasi bibliotekos erdvėje. Ateityje ir toliau stengsimės skatinti jaunųjų aktorių aistrą teatrui. Ir toliau kviesimės pas save į svečius vis daugiau profesionalių aktorių ir išvyksime pažiūrėti profesionalių teatro spektaklių.
Iššūkiai
Kaip ir kiekviena naujovė, taip ir bibliotekos vaikų teatriukas susidūrė su savotiškais iššūkiais. Norėdami pastatyti kuo kokybiškesnius spektaklius, repeticijos vyksta kartą į savaitę, tačiau jei reikia aktoriai repetuoja ir dažniau. Iš pat pradžių repeticijos vyko nepritaikytose teatrui patalpose, tačiau  dabar galime pasidžiaugti, jog neilgai trukus buvo įrengta speciali erdvė, su scena, užkulisiais, prožektoriais ir garso aparatūra. Nagi o koks pasirodymas be dekoracijų? Dalis dekoracijų gaminimo sunkumų atitenka ir jauniesiems aktoriams. Pavyzdžiui, spektaklio „Asiliuko Mafino nuotykiai“ personažai buvo lėlės, kurias pasiuvo patys aktoriai, padedami bibliotekos darbuotojų. Visos pastangos įdėtos ne tik aktorių ir režisierių, bet ir bibliotekos darbuotojų neatrodo tokios didelės, kai į pasirodymą ateina būrys teatro mėgėjų. Taigi, jei esi smalsus ir mėgstantis iššūkius užsuk į biblioteką, kur tave gali sudominti ne tik paslaptingas knygų pasaulis, bet ir nauji teatriuko pasirodymai.                            „Kūrybiškumo saviraiškos studija" - 2019 m. 


Su vaikais į kūrybiškų darbų sūkurį įsisukome jau pačioje metų pradžioje. Pasitikdami naujuosius kiaulės metus, kūrėme kiaules taupykles papjė mašė technika, panaudoję plastikinius butelius, senus laikraščius ir dažus. Tęsėme bendradarbiavimą su Kaniterapijos asociacija. „Kūrybinių dirbtuvių“ nariai dalyvavo Respublikiniame konkurse „Žaislas svajonių šuniukui“. Vaikai kūrė žaislą panaudodami tualetinio popieriaus rulonėlius. Šis darbas puikavosi LITEXPO parodų rūmuose organizuotoje parodoje.
Būrelio nariai išbandė nemažai naujų technikų. Susipažino su papjė mašė spalio mėnesį gyvūnų dienos proga kurdami kates ir šunis. Išbandė grotažo techniką, braižydami juodu tušu nuspalvintą popierių. Naudojo guašo dažus ir akvarelę kurdami paveiksliukus piešdami ant druskos, bei glicerine užkoncervuotus medžio lapus. Visada populiarius atvirukus kūrė kvilingo technika. Žemės dienos proga bandė sukurti žemės planetą, panaudodami putų polisterolo kamuoliukus ir plastiliną.
Pabandė tapti ir mažaisiais kepėjais iš plastilino kurdami keksiukus. Siuvo dėkliukus telefonui, puošdami juos veltinio papuošimais. Iš popierinių lėkščių fantazavo savo pačių kurtas medūzas Baltijos jūros dienos proga.
Būrelio lankytojai ruošėsi ir pagrindinėms metų šventėms. Sausio 13 – jai  gamino paukščiukus iš siūlų ir popieriaus, kuriuos nešė į Trakų viešosios bibliotekos suaugusiųjų skyrių. Vasario 16-osios proga kūrė vitražą Lietuvai, panaudodami stiklo dažus.  Atskirų raidžių užrašas Lietuva ilgai puikavosi ant bibliotekos lango. Kovo 11- osios proga vaikai išbandė naują apyrankių pynimo būdą, panaudodami šiaudelius ir siūlus.  Belaukiant Užgavėnių vaikai gamino kaukes iš popierinių lėkščių. Velykos viena laukiamiausių metų švenčių. Prisiminėme kiaušinių dažymą vašku, įtraukdami ir naujų spalvų į vašką įdėjus spalvotų kreidelių. Dalyvavome organizacijos „Švieskime vaikus“ akcijoje kurdami dviejų metrų kiaušinį.
Taip pat paminėjome ir kitas vaikų mėgstamas šventes. Mamos dienai būrelio nariai lankstė gėles origami technika, bei klijavo jas ant medinio iešmo. Tėčio dienos proga gamino knygų skirtukus, vaizduojančius jų tėčius.
Po vasaros atostogų vaikai sugrįžta norėdami pulti prie naujų darbų. Artėjant Helovinui kūrė „Pabaisų miestą“ ir juose gyvenančius monstrus, iš siūlų rišdami kamuoliukus ir juos puošdami monstriškais elementais.

Belaukiant Kalėdų vaikai ruošė dekoracijos ant langų naudodami stiklo dažus. Kūrė kalėdinius papuošimus iš siūlų, dekoratyvinių juostelių. Iš karoliukų gamino karolius ir apyrankes, kurios tapo puikiomis dovanomis  artimiausiems žmonėms. Taip pat gamino Japonišką Kalėdinį žaisliuką Kimekomi. Dalyvavo konkurse „Laukiame šventų Kalėdų – dekoracija savo rankomis“.

Komentarai