Vasara su Katšuniu


Besibaigiant vasarai, rugpjūčio 20 d., Tiltų kaimo bibliotekos jaunieji skaitytojai dalyvavo literatūros popietėje „SKAITOME G. MORKŪNO APYSAKĄ-PASAKĄ „VASARA SU KATŠUNIU“. Šį mėnesį Gendrutis Morkūnas, pagal profesiją fizikas, ne taip seniai pradėjęs rašyti knygas, bet spėjęs pelnyti pripažinimą bei vertingus vaikų ir paauglių knygų apdovanojimus, būtų minėjęs pusės amžiaus jubiliejų, tačiau jo nesulaukė, praeitų metų paskutinę dieną išėjo į amžinybę. Skaitytojams liko keturios išleistos knygos, kurias bet kada galima atsiversti ir paskaityti, surasti nuostabių minčių, subtilaus humoro ir pagalvoti, koks gi yra tas mus supantis pasaulis?
Bibliotekos vedėja Elena Žilinskienė renginio lankytojus supažindino su rašytojo vaikystės metais, atėjimu į literatūros pasaulį, išleistomis knygomis bei pristatė apysaką-pasaką „Vasara su katšuniu“, kuri buvo reikšmingiausias 2005 m. vaikiškos knygos debiutas, o dailininkas Valentinas Ajauskas pelnė meniškiausios knygos apdovanojimą. Tiltų biblioteka džiaugiasi turėdama šio, naujesnės kartos, neįprastai rašiusio kūrėjo knygą, kurios puslapiais ir keliavo bibliotekos skaitytojai. Kiekvienas popietės dalyvis, mokantis raiškiai skaityti, skaitė knygos skyrių ištraukas apie gerą berniuką Bernardą, kuris gyveno „kažkelintoje gatvėje, kažkelintame name“ ir liūdėjo, nes tėvai, kaip ir visi suaugusieji, nuolat skubėjo ir neturėjo laiko. Kai namuose išnyra padarėlis, lyg katė, lyg šunelis, tampa žymiai įdomiau. Jis išmoko berniuką džiaugtis kiekviena gyvenimo akimirka, neįprastai pažvelgti į miesto gatves, muilo burbulus, sendaikčių turgų, seną, jau griauti numatytą namą, mokyklą, knygas ir skaitymą, meilę bei laimingai nukeliauti į knygos pabaigą, kur galima atsisveikinti, kad katšunis galėtų suskubti ten, kur jo labiausiai reikia. G. Morkūno knygomis žavisi ne tik vaikai, bet ir suaugusieji, maloniai nuteikti liko ir visi popietės dalyviai.
Susirinkę vaikai pasidalijo prisiminimais, kaip ir su kuo jie praleido vasarą, ką dirbo, kur ilsėjosi ir pramogavo, kokius nuotykius patyrė. Kaip lankė savo draugus, kaip praėjo jų vasara, dauguma iliustravo piešinėliais.

Trakų viešosios bibliotekos Tiltų filialo vedėja Elena Žilinskienė

Komentarai