Viršukalnių užkariautojasTrakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje svečiavosi alpinistas ir keliautojas Vladas Vitkauskas - pirmasis pasaulyje iškėlęs tą pačią Lietuvos vėliavą visų žemynų aukščiausių kalnų viršūnėse. Renginyje dalyvavo Trakų vidurinės mokyklos vyresniųjų klasių moksleiviai su mokytojomis Tereza Artamonova ir Vincenta Diugevič, Trakų jaunimo ir turizmo ir laisvalaikio centro direktorė Aušra Piragienė.

Vladas Vitkauskas kopti į kalnus pradėjo dar būdamas studentu, tad per 40 metų susikaupė daug įspūdžių ir nuotykių, kuriais mielai pasidalino. Žymus keliautojas atsivežė filmuotą medžiagą apie kopimą į aukščiausias pasaulio viršukalnes, kuriose iškėlė Lietuvos vėliavą. Antroje renginio dalyje vaikai galėjo pamatyti, kaip su oreiviu Vytautu Samarinu oro balionu skraidino Lietuvos trispalvę. ,,Geriau vieną kartą pamatyti ir pačiupinėti“- sakė Vladas Vitkauskas, parodė Lietuvos vėliavą, kuri apkeliavo visas pasaulio viršūnes, relikvijas ir talismanus parsivežtus iš kalnų, alpinizmo inventorių su kuriuo nesiskiria kopdamas į kalnus.,, Į kalnus įkopti gali ne kiekvienas“ - sakė alpinistas - keturiems įkopusiems vienas žuvęs. Tokia mokama kaina‘‘. ,,Koks renginys be prizų“- tarės alpinistas pradėjo vaikų klausinėti. Už teisingą atsakymą vaikams buvo įteikta atvirutė su žymiojo alpinisto autografu.

Renginys skirtas Pasaulinei turizmo dienai. Bibliotekoje taip pat veikia nuotraukų paroda iš Trakų turizmo jaunimo ir laisvalaikio centro kelionių bei sąskrydžių ,,Gyvenk, keliauk ir džiaukis gyvenimo stebuklais‘‘, kurią galite aplankyti visą rugsėjį.

Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vedėja Dalia Bagdžiuvienė

Komentarai