2014/04/09

Kuriame pasaką

... Kartą, vienoje tolimoje Karalystėje (taip vadinosi šalis) gyveno pasakos. Karalystės viduryje stovėjo didžiulė nuostabi pilis. Joje buvo daugybę bokštų, kuriose gyveno pasakų autoriai. Šiandien pilis pasipildė dar 18 bokšteliais, nes Trakų darželio "Ežerėlio" vaikai kūrė bendrą pasaką. Nuostabu, kai ryte atėję, nedrąsūs penkiamečiai tapo kūrėjais. Bet viską iš pradžių ir iš pirmų lūpų noriu Jums papasakoti...
Biblioteka tai - ta „Karalystė“, kurioje gali rasti ir pasakų personažų, ir kaubojų ant žirgų, ir paslaptingų mistinių vampyrų. Šioje „Karalystėje“ gali pagulėti paplūdimyje su Robinzonu Kruzu, paganyti Petro Cvirkos „Cukrinius avinėlius“, ar pasišildyti prie Jono Biliūno „Laimės žiburio“ Šioje „Karalystėje“ niekada nebūna nuobodu. Kad ir joje nuo 2013 metų gruodžio mėnesio gyvenantis bibliotekos naminukas Kikis. Vieną rytą atėjusios bibliotekon Jį radome šėliojantį. Ieškojome knygos iš kurios šis personažas, prašėme grįžti į knygą, bet išdykėlis atsisakė. Taip nuo tada turime bibliotekoje naminuką Kikį. Jis visada prisistato kai bibliotekoje padaugėja vaikų, kamantinėja jų vardus, ką mėgstą, apie ką svajoja. Ne išimtis ir šis balandžio mėnuo, kad ir antradienis, kai Trakų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriun sugūžėjo „Boružėlės“ grupės vaikai. Pirmiausiai jiems teko pabendrauti su Kiku.
Šaunūs penkiamečiai nustebino savo fantazijų vingrybėm. Pasaka gavosi nereali, o dar įdomesnė tapo paremta spalvingomis ir nuotaikingomis iliustracijomis (vaikučiai piešė personažus). Kad viskas būtų išbaigta liko tik knygutę surišti, bet tai per kitą susitikimą. Nes dar reikėjo susipažinti ir kartu filmuką pažiūrėti su asiliuku Mafinu, kuris, kaip ir Kikis, yra bibliotekos gyventojas. Mafino mėgstama vieta tai bibliotekos teatriuko užkulisiai.
Turiningai praleidome laiką. Jei norite ir Jūs susipažinti su bibliotekos naminuku Kiku ir asiliuku Mafinu, Jums reikia tik ateiti pas Mus į biblioteką. Taip Mes pradėjome ruoštis 14 Nacionalinei bibliotekų savaitei, kuri vyks balandžio 23 – 29 dienomis.


Trakų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkė Rasa Pavilionienė

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą