2014/06/03

Paukščio plunksnelė, pakylėta vėjui

 Viena iš laimės sąlygų yra savęs realizavimo pojūtis.
Žmogui patinka plaukti pasroviui, bet laimę pasiekia tik būdamas reiklus sau. Kai ką nors darome susikaupę, stengdamiesi panaudoti savo gebėjimus, ir kiekvieną kartą susidorojame su naujais iššūkiais, tik tada jaučiamės laimingi.
Ši taisyklė galioja visiems, nesvarbu, kokia mūsų profesija ar sugebėjimai. Mūsų laimė didesnė, jei mūsų pastangos duoda ką nors kitiems, tegu ir netiesiogiai, tegu ir nedaug...
Dirbu Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje dar visai nesenai. Visada žavėjausi kūrybingais, įdomiais žmonėmis. Mūsų rajono bibliotekininkės visos, be išimties yra kūrybingos ir įdomios asmenybės, todėl buvo šaunu įsilieti į kolektyvą.

Biblioteka ne tik išduoda ir priima iš skaitytojų knygas, ji užsiima įvairia, bei įdomia veikla. Vykdo įvairius projektus, organizuoja parodas, užsiima vaikų ar suaugusiųjų užimtumu, rengia edukacinius užsiėmimus. Mūsų bibliotekoje šiemet jau apie 200 vaikų sudalyvavo įvaruose edukaciniuose užsiėmimuose. Tai veikla, kurių metu vaikai gauna ne tik praktinės patirties, bet ir teorinių žinių, informacijos. Dažnai kūrybinės dirbtuvės yra tapatinamos su edukaciniais užsiėmimais. Iš tiesu, kūrybinės dirbtuvės yra priemonė, užsiėmimų sudedamoji dalis.

Gerosios patirties pasidalijimas tampa vis populiaresnis, ne tik tarp pedagogų, bet ir tarp Kultūros darbuotojų. Galimybė išgirsti ir pamatyti kaip tai daro kolegos yra įdomu ir smalsu, net naudinga. Ne mažiau smagiau, kai gali pasidalyti savo gebėjimais su kitais.

Kiekvienas žmogus yra kūrėjas. Galbūt jis netapo, nerašo eilių, rankdarbiai – galbūt nėra jo hobis, bet , jis moka suburti bendruomenę, jis augina ir puoselėja gėlynus ir nuostabias vejas ar tiesiog jis moka tobulai konservuoti daržoves. Kiekvienas iš mūsų turime gebėjimų kuriais žavisi kiti. Kiekvienas iš mūsų tais gebėjimais galime pasidalyti su kitais.
Gegužės 31 dieną Trakų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų skyrius su savo „edukaciniais užsiėmimais“, tai yra, gerąją patirtimi svečiavosi Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos Užuguosčio bibliotekoje. Vykome su programa kuri susidarė iš dviejų dalių. Pirmoji - teorinės, kuri apėmė edukacinių užsiėmimų sąvokas, struktūrą, praktinius pavyzdžius, iškylančias problemas juos vedant. Antroji – praktinė, kurios metu visi dalyviai sudalyvavo edukaciniame užsiėmime „Kiekvienas gali sukurti stebuklą“.
Gal ir banaliai nuskambės, bet dalinis yra smagu, ir jei nors vienas panaudos kažką išgirsta, bus šaunu. Aplink tiek daug gerų žmonių, išvykose, dar karteli įsitikini , kad ne visi skundžiasi ir bėga iš Lietuvos. Ir tie kas lieka, daro, stengiasi, augina karvytes "Margaritas", šviečia, ugdo, pagaliau skleidžia gėrį savo buvimu. Žinoma, norisi kad būtų geriau, bet mes ir kuriame tą „geriau“. Mes norėtumėm būti tarp tų gerų žmonių ir ne tik tarp jų, bet ir būti jais ... Na čia siekiamybė...
„- Geras gyvenimas yra toks, kurį gyvename taip, kaip norime, elgdamiesi taip, kad neišduotume savo vertybių, savo veikla atiduodami tai, ką turime geriausia, būdami darnoje su savimi tokiu, koks esame, ir, jei įmanoma, gyvendami gyvenimą, kuris suteikia mums galimybę peržengti save, aukotis kitam, gyventi ne tik dėl savęs, bet ir ką nors duoti žmonijai, net jei tai labai kuklus, labai mažas indėlis. Paukščio plunksnelė, pakylėta vėjui. Šypsena kitiems.“ – Laurent Gounelle
Trakų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
vaikų literatūros skyriaus

vyr. bibliotekininkė Rasa Pavilionienė

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą