Trispalvės apyrankės

Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius įsitraukė į Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotą  akciją „Lietuvai ir man“ bei pynė trispalves apyrankes sau ir Lietuvai. Šią gražią akciją inicijuoja nepriklausomoje Lietuvoje augusi karta, moksleiviai ir studentai. Jiems svarbu susivienyti bendram tikslui – kartu paminėti 25-ąjį valstybės gimtadienį. 
Į draugystės apyrankių pynimo veiklą bibliotekoje įsitraukė tiek berniukai, tiek mergaitės. Trispalvės apyrankės pritraukia savo spalvine gama. Geltona spalva – tai saulė, žalia – mūsų žemė, žaliuojantys miškai, laukai, raudona spalva – tai mūsų tautos kraujas. Sujungus visas šias spalvas - turime mūsų trispalvę valstybės vėliavą.  
Draugystės apyrankes pynėme kartu su bibliotekos draugais darželinukais iš Trakų lopšelio – darželio ,,Ežerėlis“ ikimokykline grupe ir jų auklėtoja Ilona Zagurskiene. Padedami vyr. bibliotekininkės Reginos Buckiūnienės, mažieji pynė apyrankes, kurias po to užsirišo ant riešo. Tai buvo smagi patirtis, draugystės išbandymas. Pindami apyrankes vaikai prisidėjo prie patriotiškumo puoselėjimo. Jaunosios bibliotekos skaitytojos Julija ir Ieva bei bibliotekos teatriuko aktoriai su režisiere Irena rado minute nusipinti trispalvę apyrankę. Kai kurie mažieji skaitytojai taip įsitraukė į apyrankių pynimą, kad kiekvieną dieną po pamokų atbėgdavo į biblioteką ir bandydavo vis kitokius pynimo raštus su bibliotekininke Regina.
Norėtume tikėti, kad Kovo 11-oji Lietuvos vaikams – tai ne vien raudonai nuspalvintas skaičius kalendoriuje, ne vien laisvadieniu ir ilguoju savaitgaliu pažymėta šventė. Nuoširdžiai tikime, kad Kovo 11-osios data visada žymės ne tik erškėčiais apaugusio Lietuvos kelio į laisvę pabaigą, bet bus svarbi šventė, primenanti apie laimėtą nepriklausomybę Tėvynei ir iškovotą šviesią ateitį augančioms Lietuvos kartoms.
Vaikų literatūros skyrius sveikina visus su Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena!
                                                                      Dalia Bagdžiuvienė
Trakų viešosios bibliotekos
vaikų literatūros skyriaus vedėja 

Komentarai

  1. Patriotinės apyrankės super atrodo, dabar kaip tik Europos krepšinio čempionatui tiktų. :)

    AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą