2015/05/22

Ar aukštai dangus?

„...Pasaulis sukasi, ir sodas keičiasi: auga ir žydi, vysta ir miršta; ir vėl pražysta kiekvieną Pavasarį.
...Žmonėms pasaulis taip pat sukasi, ir niekas negyvena amžinai.
...Taip jau yra, ir taip turi būti... Niekas negali to pakeisti.
Tam reikėtų sustabdyti laiką..“ - iš Brendan .Murray pjesės  “Ar aukštai dangus?“
                 Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus teatriukas gegužio mėnesį pakvietė į naujai parengta pasirodymą pagal Brendan Murray pjesę „Ar aukštai dangus?“. Šios pjesės veiksmas vyksta pasaulyje, kuris panašus ir truputį nepanašus į mūsų.
                 Kitame pasaulyje (tokiame, kaip mūsų, bet ne visai) yra sodas (Emilija Jurevičiūtė), prižiūrimas labai senos Bajos (Irena Jocienė) ir labai nedrąsios Žvaigždutės (Agata Alėjūnaitė). Kai Bajai ateina laikas mirti, Žvaigždutė labai nusimena ir susiruošia į kelionę ieškoti stebuklo, kuris sustabdytų laiką ir išgelbėtų draugą. Bekeliaudama ji sutinka išmintingą Paukštį Be Sparnų (Žygimantas Jacevičius). Šis pasiūlo nuskraidinti Žvaigždutę pas ), Nebylių Sniegynų Burtininkę (Andrėja Apolskytė). Bet Nebylių Sniegynų Burtininkė jai pasako, kad norint sustabdyti laiką reikia sustabdyti ir šokančią saulę ir mėnulį, o tada jau niekada neateis pavasaris ir viskas aplinkui sustos. Žvaigždutė supranta, jog tai būtų negerai. Ji grįžta atgal į sodą ir sužino liūdna žinia, bet ji suvokia, taip sutvarkytas pasaulis.  Viskas sukasi ratu.
                 Spektaklio režisierė Irena Jocienė, dailininkė Regina Buckiūnienė.Trakų viešosios bibliotekos vaikų  literatūros skyriaus vedėja Dalia Bagdžiuvienė

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą