2016/08/24

Erdvė kūrybiškumo ugdymui

Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius jau metus dalyvauja projekte „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ su programa „Kūrybiškumo saviraiškos studija“. Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos lėšų pagal 2014-2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto „Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“ priemonę „Neformaliojo vaikų švietimo įvairovės ir prieinamumo didinimas“.
                            „Kūrybiškumo saviraiškos studija“ siūlo dvi programas „Kūrybines dirbtuves“ ir „Teatro saviraišką“.
                            Kūrybinių dirbtuvių metu vaikai dirba su įvairiomis priemonėmis. Iš modelino gamina pakabukus, iš popieriaus daro atvirutes, su akriliniais dažais dekoruoja akmenėlius, iš audinių riša lėlytes. Vienu kartu derinamos įvairios technikos: popierius, modelinas ir siūlai. Vaikai savo atliktais darbais džiaugiasi ir skuba savo džiaugsmu pasidalinti su tėveliais.
                            Teatro saviraiškos studiją veda profesionali režisierė Irena Jocienė. Teatras leidžia vaikui išlaisvinti vaizduotę, pažinti save, savo kūną. Vaikai šioje studijoje su teatro vadove keliauja į teatro pasaulį, prakalbina knygų personažus, interpretuoja, improvizuoja. Vaikai mokosi daryti kostiumus, įsijausti į atliekamą vaidmenį, grimuotis.
„Kūrybiškumo saviraiškos studijos“ veikloje numatytas abiejų programų bendradarbiavimas, bendra veikla. Tokia veikla lavina vaikų kūrybiškumą, fantaziją, būtinybę užbaigti pradėtus darbą, užtikrina veiklos tęstinumą, suteikia vaikams pasitikėjimą savimi ir kūrybos džiaugsmą. Vaikai kartu su vadovėmis ir tėveliais dalyvauja Trakų miesto renginiuose, parodose, konkursuose. Studijos veikla vyksta Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje (Birutės g. 44 Trakai).
Kviečiame registruotis naujus narius ir š. m. rugsėjį prisijungti prie mūsų studijos veiklos. Į „Teatro saviraišką“ kviečiami vaikai nuo 9-14 metų, į „Kūrybines dirbtuves“ vaikai nuo 7-9 metų. Registracija tel. (8 528) 22 103 arba el. paštu d.bagdziuviene@trakubiblioteka.lt Dalyvių skaičius ribotas. Užsiėmimai NEMOKAMI.


Dalia Bagdžiuvienė
Trakų viešosios bibliotekos

vaikų literatūros skyriaus vedėja 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą