Stebuklinga pasakų pynė

Trakiečiai ir miesto svečiai jau šeštąjį kartą džiaugėsi Kalėdų Senelių sostinės renginių gausa. Šiais metais papildydamas ją Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius organizavo šeštadieninius skaitymus „Žymūs žmonės seka pasakas vaikams“. Trakų viešosios bibliotekos skaitykloje įkurtoje pasakų zonoje lankytojų laukė tikra knygų eglė, prie kurios net tris popietes  įvairias pasakas sekė žymūs svečiai.
Kai už lango ūžia vėjai, o ežerai tai pašėlusiai blaškosi, tai ramiai miega po baltais patalais, gera klausytis slaptingai užburiančių pasakų, ypač bendraminčių draugijoje. Pasaka – tai stebuklingas pasaulis, kuriame, pasitelkęs vaizduotę, gali būti bet kuo – elgeta ar karalius, mažas gudrus peliukas ar vikrus katinas geradarys, gali gyventi džiunglėse tarp tikrų plėšrūnų ar žėrinčioje sultono rūmų prabangoje. Pasakose atskleidžiamos moralinės vertybės, ydos, gėrio ir blogio kova, perteikiami šeimos ir draugystės santykių sunkumai bei jų sprendimo būdai. Ir visai nesvarbu, kiek tau metų, kartą patekęs į pasakų šalį, tu norėsi grįžti į ją dar ir dar...
Šūkiu „Dabar! Trakai.“ >>> https://www.facebook.com/juozas.liesis/videos/vb.1113573412/10207917640994922/?type=2&theater pasiklausyti pasakų kvietė Juozas Liesis ir Timūras Augucevičius, kurie atvyko į svečius su savo vaikais. Juozas susirinkusiems skaitė rytietiškas, o Timūras lietuvių liaudies pasakas. Švelnia kalėdine giesme ir kalėdiniais burtais sakmes apipynė laidų vedėja, folkloro dainininkė Loreta Sungailienė. Žaismingai su šokiais ir šiltais „apkabinimukais“ pasirinktas pasakas sekė, o kartu, įtraukdama visus susirinkusius, ir vaidino, aktorė Agnė Sunklodaitė. Ne be reikalo sakoma, kad pasakose būna visko, taip buvo ir šių susitikimų metu. Net auksaspalvė retriverė Goja, kurią atlydėjo kinologė Sigrida Rupšytė-Paleičikė perskaitė stebuklingą žodį KALĖDOS, o iš Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus atskubėjusio „Linksmojo traukinuko“ keleiviai – voras, saulė, pelėda, tarakonai ir pelės, kuriuos vaidino „Kūrybiškumo saviraiškos studijos“ nariai, linksmai šoko ir dainavo. Pertraukėlių metu vaikai mielai bendravo, žaidė stalo žaidimus, piešė. Ženkliukų dirbtuvėlėse buvo galima pasigaminti po originalų ženkliuką.
Išlydėdami tris išminčius su malonumu ir nostalgija prisimename šventines akimirkas. Džiugu, kad nei skaitovai, nei klausytojai nepabūgo oro išdaigų ir aktyviai dalyvavo renginiuose, kurie betarpišku bendravimu ir nuoširdumu praturtino mus visus.

Margarita Mažėtienė,
Trakų viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkė
Komentarai