Tas margas knygų pasaulis

Tarptautinės vaikų knygos dienos idėją 1966 m. iškėlė viena Tarptau­tinės vaikų knygos tarybos (IBBY) įkūrėjų – Jella Lepman (1891–1970). Nuo 1967 m. ši diena kasmet švenčiama balandžio 2-ąją ir sutampa su Hans‘o Christian‘o Andersen‘o (1805–1875) gimtadieniu. Lietuvoje ji minima jau 25-ąjį kartą.
Šiais metais minime Hans‘o Christian‘o Andersen‘o 212-ąsias gimimo metines. Šio puikaus rašytojo literatūrinis paveldas – tai neįkainojama dovana įvairaus amžiaus skaitytojams. Jo pasakos ir apsakymai praturtina kiekvieno vaizduotę, o mažiesiems skaitytojams tai lyg kelionės į užburiančius fantazijų labirintus. Andersen‘o kūriniai – tai jausmų ir išgyvenimų persipynimo gija, perduodama iš kartos į kartą ir jungianti jas.
Švenčiant šią progą Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje vyko teatralizuota popietė „Tas margas knygų pasaulis“. Kūrybiškumo saviraiškos studijos vaikai, lankantys „Teatro saviraiškos“ užsiėmimus, paruošė du etiudus: „Raudonkepuraitė kitaip“ ir „Pasakų detektyvės, arba kaip mes ieškojome Juodulio“. Tai jaunųjų aktorių išmonės ir fantazijos rezultatas, kadangi „Teatro saviraiškos“ užsiėmimų tikslas – skatinti vaikų aktorinius ir režisūros gebėjimus, čia jie mokosi ir kurti, ir vaidinti. Padedami vadovės Irenos Jocienės, vaikai labai nuotaikingai improvizavo visiems gerai žinomą pasaką apie mergaitės Randonkepuraitės nuotykius. Antrasis etiudas – tai pačių vaikų režisuota ir suvaidinta istorija apie paslaptingą Juodulį, gąsdinusį įvairių pasakų herojus. Antro etiudo sumanytoja ir režisierė Ieva Suščinskytė, jai talkino Erika Narkevičiūtė. Abiejuose etiuduose vaidmenis atliko: Rimgailė Štreimikytė, Saulė Malinauskaitė, Austėja Jurevičiūtė, Gabija Suščinskaitė, Laima Blaževičiūtė ir Ieva Suščinskytė bei Erika Narkevičiūtė.
Šis „Teatro saviraiškos“ vaikų spektaklis nuostabus reginys, kurį su malonumu stebėjo kūrybines dirbtuves lankantys vaikai, jaunųjų aktorių tėveliai ir kiti bibliotekos lankytojai.


Margarita Mažėtienė,
Vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkė

Komentarai