Prakalbink molį

Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje vyko edukacinis užsiėmimas „Prakalbink molį“, kurį vedė Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) narė, Vilniaus Trakų Vokės gimnazijos vyr. mokytoja, keramikė Vida Juškaitė. Su keramike bei jos auklėtinių darbais turėjome galimybę susipažinti ankščiau, kai bibliotekoje buvo organizuotos dvi moksleivių darbų parodos – „Mano knygos herojus“ ir „Barė puodžius katinėlį, kad sudaužė ąsotėlį“. Parodose pristatyti darbai suintrigavo ir paskatino pakviesti keramikę į edukacinį užsiėmimą. Šios idėjos vedami įsigijome tikro molio ir pakvietėme vaikus pasinerti į molio pasaulį.
Tam kad įgautų drąsos ir pramiklintų rankeles Kūrybiškumo saviraiškos studijos kūrybinių dirbtuvių būrelio lankytojai užsiėmimų metu daug dirbo su polimeriniu moliu, kitaip dar vadinamu – modelinu. Iš modelino, kaip ir iš molio, galima pagaminti gausybę įvairių dirbinių. Būrelio dalyviai  puikiai suprato tos stebuklingos masės galią ir išradingai lipdė sraiges, pasipuošusias klevo lapais, pelėdas ir žvakides. Surengę nedidelę darbų parodėlę visi nekantriai laukė susitikimo su keramike Vida Juškaite.
Edukacinio užsiėmimo „Prakalbink molį“ metu keramikė pademonstravo vaizdinę medžiagą, paaiškinančią, kokie procesai atliekami iki molio panaudojimo bei kur naudojamas įvairios struktūros molis. Vaikai sužinojo apie tai, kaip gaunamas molis, koks jis būna, kokiais įrankiais naudojasi keramikos meistrai ir kokius gaminius galima iš jo pagaminti. Po labai įdomaus pasakojimo buvo perskaitytas Kęstučio Kasparavičiaus apsakymas „Žvakė“, kuriame minima molinė žvakidė, tapusi šios edukacijos tema.
Miklios patyrusios keramikės rankos greitai išdalino molio gabalėlius, kurie buvo smagiai vaikų minkomi. Viešnia parodė kaip padaryti žvakidės pagrindą, paaiškino kaip suformuoti pagrindines detales ir kaip tinkamai jas sujungti; paskatino ieškoti individualių formų. Susirinkusiems patiko šis kūrybinis darbas, ir kiekvienas pasijuto tikru keramikos meistru. Galiausiai visi kūriniai buvo kruopščiai supakuoti ir iškeliavo į keramikės Vidos Juškaitės dirbtuves, kur turės išdžiūti ir bus degami specialioje krosnyje.
Nekantriai laukiame darbelių. Džiaugiamės tuo, kad išmokome prakalbinti molį ir tikime, kad su meile pagamintos žvakidės papuoš namus. Atsidėkodami keramikei Kūrybiškumo saviraiškos studijos vaikai įteikė 12 kilogramų sverianti balto šamotinio molio luitą.
Margarita Mažėtienė,
Vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkė


Komentarai