Valgome sveikai ir linksmai

Žmogaus sveikata didžiausia dalimi priklauso nuo mitybos ir gyvenimo būdo. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ragina Europos šalių žmones atkreipti dėmesį į ypatingą tinkamo maitinimosi svarbą sveikatai ir lapkričio 8-ąją yra paskelbusi Europos sveikos mitybos diena.
Bendradarbiaujant su Trakų miesto sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centru, minint šią dieną ir skatinant jaunuosius skaitytojus maitintis sveikiau, Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje buvo organizuotas edukacinis užsiėmimas-popietė „Valgau sveikai ir linksmai“. Atsižvelgiant į šio renginio aktualumą, Trakų miesto sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras padovanojo Vaikų literatūros skyriui 10 apyrankių su Trakų visuomenės sveikatos biuro (TVSB) logotipu, plakatą „Maisto pasirinkimo piramidė“, knygeles „Šeškas Hektoras renkasi sveiką maistą“ ir „Sveikata ir Sportas“ bei lankstinukus „Vaisių ir daržovių nauda vaikų sveikatai“ ir „Pieno ir jo produktų nauda vaikų sveikatai“.
Leidinys „Sveikata ir Sportas“ buvo sukurtas Vilniaus teritorinės ligonių kasos užsakymu. Pagrindiniai knygos herojai – Sveikata, Sportas, Tinginys ir Vitaminas žaismingai perteikė tinkamos mitybos svarbą. Ponia Sveikata susirinkusiems papasakojo apie cukraus įtaką sveikatai bei rekomenduojamą jo kiekį. Taip pat paaiškino, kaip susigaudyti ir kur ant gaiviųjų gėrimų etikečių nurodomas cukraus kiekis bei kaip jį apskaičiuoti visoje pakuotėje. Susirinkę vaikai su didžiuliu smalsumu atliko praktinę užduotį – nustatė cukraus kiekį aštuoniuose, labiausiai vaikų ir jaunimo vartojamuose gaiviuosiuose gėrimuose ir išrikiavo juos pagal eiliškumą. Atskubėjęs Sportas paragino renginio dalyvius ir visus bibliotekos lankytojus daugiau judėti, o Vitaminas pavaišino visus susirinkusius sveiko maisto rinkiniu iš riešutų, džiovintų vaisių ir sveikuolių duonos.
Šio renginio metu dalyviai sužinojo, kad sveikai ir tinkamai maitinantis žmogaus organizmas aprūpinamas energija ir gyvybinei veiklai reikalingomis maistinėmis medžiagomis, taip užtikrinamas normalus vaiko vystymasis. Aktyviausiems buvo išdalinti prizai – ryškiaspalvės apyrankės, o visiems susirinkusiems – lankstinukai. Dėkojame Trakų miesto sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro administracijai už įsteigtus prizus, o vaikams už begalinį smalsumą.
Margarita Mažėtienė,
Vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkė

Komentarai