2018/04/25

APIE „MĖLYNĄ APSIAUSTĄ“ IR SLĖPININGĄ VIENUOLIŲ GYVENIMĄ
Nacionalinės bibliotekų savaitės metu Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius suorganizavo netradicinį susitikimą su rašytoja, Nukryžiuotojo Kristaus seserų kongregacijos vienuole, humanitarinių mokslų daktare, Mažosios akademijos koordinatore Rima Malickaite. 2018 m. pasirodė debiutinė R. Malickaitės knyga vaikams „Mėlynas apsiaustas“. Tai – istorija apie sergančią tetą Sofiją, vaikus Luką ir Rapolą, kalbantį šuniuką Grikį. Teta paveda vaikams atlikti užduotį – „surasti vieną ledinširdį žmogų“. Tačiau atliekant užduotį, svarbu „saugoti savo širdį“. Stengdamiesi išpildyti prašymą, veikėjai patenka į požemio karalystę. Čia gyvena nedraugiški akmenuigiai – akmeniniai padarai. Ketveriukė patiria įvairių nuotykių, nugali visus pavojus, tai sutvirtina jų draugystę. Rašytoja R. Malickaitė prisiminė, kad kartą vaikštinėdama po mišką, pamatė slieką ir sugalvojo jam juokingą pavadinimą sliekaplaukis. Nuo sliekaplaukio ir prasidėjo visos istorijos rašymas.

Į susitikimą atvyko smalsūs Trakų pradinės mokyklos trečiokai su mokytoja Rasa Lietuvninkiene. Mokiniai atėjo perskaitę knygą, todėl pasiruošę rašytojai užduoti daugybę klausimų. Rankos kilo ir kilo, nes vaikams rūpėjo sužinoti daugybę dalykų apie R. Malickaitės „Mėlyną apsiaustą“. Autorė teigė, kad savo istoriją kūrė su malonumu ir užsidegimu. Rašytojos nuomone, per daug prirašyta knygų apie blogus dalykus – ji troško sukurti kitokią knygą apie jautrumą, gerumą, draugystę. „Kodėl knyga vadinasi „Mėlynas apsiaustas“?“ – teiravosi smalsūs mokiniai. R. Malickaitė atsakė, kad visos spalvos jai patinka, bet apsiaustas knygoje simbolizuoja Dangaus Karalienės apsiaustą. Istorijoje daug mėlynos spalvos (žibutės, dangus, kt.).
Susirinkusius vaikus labai domino paslaptingas vienuolių gyvenimas. Vienuolė Rima papasakojo, kad vienuoliai kaip ir visi žmonės valgo, skalbia, skuba į darbą. Tik – nežiūri televizoriaus. Keista, bet vienuoliams taip pat trūksta laiko sau. Rašytoja papasakojo, kad tik sirgdama rado laiko skaityti knygas...
Trečiokai rašytojai R. Malickaitei padovanojo savo nupieštas  iliustracijas knygai „Mėlynas apsiaustas“. Autorė patarė, kad visus darbus reikia daryti su noru, tuomet seksis ir jausies laimingas. Gerumo apsiaustas apgaubė susirinkusius vaikus ir biblioteką.
                  Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus
vyr. bibliotekininkė Laimutė Adomavičienė

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą