Apžiūrėkite atvirlaiškių parodą iš viso pasaulio!

Laikai keičiasi – keičiasi papročiai, tačiau kai kurie žmonės mėgsta iš ryto bėgti į pašto dėžutę ir ieškoti ranka rašyto laiško ar atvirlaiškio. Atvirlaiškis – laiškas, siunčiamas ne voke.
Trakietė Eglė Kondrotaitė atvirlaiškiais susidomėjo 2011 metais, keliaudama po Estiją. Viena bendrakeleivė papasakojo, kad jai į namus skrieja atvirlaiškiai ir atvirukai iš atokiausių pasaulio vietų. Eglė, vaikystėje žiūrėdama animacinį serialą „Samurajai X“, labai susižavėjo Japonija bei jos kultūra. Parodos autorė svajojo gauti atvirukų iš pačios tekančios saulės šalies! Tad nedelsdama užsiregistravo į tinklapį www.postcrossing.com ir ėmė gauti bei pati siųsti atvirlaiškius. Pirmas atvirlaiškis atkeliavo iš Japonijos – iki šiol Eglė jį labai brangina. Parodoje išvysite eksponuojamus atvirlaiškius iš tolimosios Naujosios Zelandijos, Pietų Korėjos, mėgstamos Japonijos, iš daugybės Europos šalių, karštosios Nigerijos, kitų šalių. Parodoje panaudota tik trečdalis Eglės kolekcijos. Nors Eglė iki šiol kolekcionuoja atvirlaiškius, šis hobis labiausiai buvo užvaldęs 2011–2015-aisiais.
Kolekcionuotoja pasakoja, kad vienu metu net brolį Mindaugą buvo užkrėtusi atvirlaiškių magija. Kai kurie žmonės Eglei atsiųsdavo ne tik atvirlaiškių, bet atvirukų, išskirtinių rankų darbo vokų, monetų. Su kai kuriais žmonėmis parodos autorė susibičiuliaudavo artimiau, pavyzdžiui, su mergina iš Tailando ar Pietų Korėjos: keisdavosi laiškais, lipdukais, aktorių nuotraukomis. Viena mergina net atsiuntė japonišką komiksą. Mat, žinojo Eglės aistrą Japonijai.
Šią savaitę Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje atidaryta įdomi E. Kondrotaitės paroda „Atvirlaiškiai iš viso pasaulio“ veiks visą gegužę. Paroda kiekvieną atėjusįjį nukels į aplankytas šalis ir pažadins norą – krautis kuprinę!                   
Laimutė Adomavičienė,
Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkė

Komentarai