2018/06/04

„Trakų miesto šventėje 2018“

Vaikų literatūros skyrius nuo šeštadienio ryto kūrėsi ant pievelės egzotiškai papuoštoje Trakų viešosios bibliotekos palapinėje. Biblioteka jau penktą kartą dalyvavo Trakų miesto šventėje, kurioje siūlė įdomias kūrybines veiklas patiems mažiausiems ir ūgtelėjusiems vaikams bei mokyklinukams. Vejoje nebuvo knygų lentynų ar kompiuterių, bet bibliotekininkai siūlė kitokias veiklas, kuriomis domėjosi trakiečiai ir miesto svečiai.
Mažieji užsukę su tėveliais galėjo įsikurti ant sėdmaišių ir pavartyti vaikiškų žurnalų ar knygelių egzotine tema. Vaikai noriai spalvino, piešė „Svajonių vasarą“, 2–3 metų vaikučiams patiko žaisti transporto „Domino“, o kūdikiai laukdami broliuko ar sesės snaudė vežimėliuose.
Paaugusieji vaikai buvo kviečiami į kūrybines dirbtuves „Pasveikink tėtį“, taip pat gaminti japon


iškus skirtukus: kūrė atviruką Tėčio dienos proga ar klijavo raudonskruostį obuoliuką; lankstė egzotišką japonę, vilkinčią kimono.
Visi norintys galėjo pasigaminti po ženkliuką. Vieni vaikai pageidavo nuspalvinti jau paruoštus ženkliukus, kiti patys trumpam tapo iliustratoriais, treti rinkosi išsyk paruoštą atminčiai ženkliuką „Trakų miesto šventė 2018“.
Edukacinių žaidimų metu patys mažiausieji galėjo susipažinti su Nadios Kovaliovos knygos „Meškis ir žąsis“ personažais, improvizuoti bibliotekininko skaitomą pasaką. Didesniems vaikams labai patiko lietuvių liaudies pasakos „Jaučio trobelė“ veikėjai: norėjosi transformuotis į  jautį ar karvę ir vaidinti.
Visus vaikus itin viliojo loterija „Atspėk ir laimėk!“, kurioje atsakius į literatūrinį klausimą, galima buvo traukti prizą. Dalyviai neslėpė džiaugsmo, nes visi bilietai buvo laimingi!
Į „Pepės mokyklėlę“, kurios vadovė buvo pati Pepė Ilgakojinė, ir padėjėjos iš „Teatro saviraiškos“, kvietė vaikus prisiminti mėgstamiausius knygų herojus, juos suvaidinti ar nupiešti.
Tėveliai su vaikais vis grįždavo į bibliotekos veiklų palapinę. Čia taip pat svečiavosi indėnė, šuniukas Amsiukas ir visi, kurie šventėje norėjo kažką sukurti savo rankomis ar tiesiog paskaitinėti.

Laimutė Adomavičienė,
Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkė

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą