Apie įvykusias ir naujas parodas

VšĮ Trakų Neįgaliųjų užimtumo centras jau trečius metus bendradarbiauja su Vaikų literatūros skyriumi kūrybiniais ir edukaciniais tikslais.
Lapkritį Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriui centras pasiūlė tris naujas parodas. Dvi iš jų – onuškietės Gutjeros (Virgutės) Berezinskajos. Autorė eksponuoja tapybos darbų parodą „Gamtos spalvos“ ir siuvinėjimo kryželiu. V. Berezinskaja itin mėgsta tapyti peizažus. Naudodama guašą, akvarelę, pasteles, autorė nutapė natiurmortų ir urbanistinių, architektūrinių detalių. V. Berezinskaja pabandė kūrybiškai imituoti net žinomo dailininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio „Ramybę“. Iš darbų visumos aišku, kad kūrėjai ypač imponuoja mėlyna, geltona ir žalia spalvos. Tapybos darbams vadovauja dailininkė, „Editos dailės studijos“ įkūrėja ir vadovė Edita Tamulytė. Iš šešių V. Berezinskajos siuvinėtų darbų žvelgia kačiukas, paukščiai ar šventovė.
Kita paroda, kurią pristato centras – vaško dirbinių ir atvirukų, preciziškai išsiuvinėtų šilkiniais siūlais, medinių angeliukų ir angelų, lininių krepšių ir krepšelių. Eksponuojami vaško dirbiniai bei atvirukai į biblioteką pradeda skleisti Kalėdų dvasią.
Vaikų literatūros skyriaus erdvėje taip pat buvo eksponuota jaunos kūrėjos Aleksandros Korytčenko modelino figūrėlių paroda „ZOOooo“, orientuota mažųjų auditorijai. Ši paroda nuskraidino vaikus į zoologijos sodą. Mažieji ne tik apžiūrėjo dailias skulptūrėles – gyvūnėlius, bet ir galėjo sužinoti apie kiekvieną iš jų enciklopedinių faktų. Vaikai, paraginti A. Korytčenko, rinko vardus gyvūnams.
Vasarą bibliotekoje buvo eksponuota Rimos Pulauskaitės kūrybinių darbų paroda „Vasaros spalvos“.
Centro lankytojai keletą kartų dalyvavo Vaikų literatūros skyriaus „Kūrybiškumo saviraiškos studijos“ vadovės Eglės Kondrotaitės edukaciniuose užsiėmimuose: atvirlaiškių kūrimo ir atvirukų, atliktų kvilingo technika.
Tikimės, kad ateityje dviejų įstaigų bendrystė tvirtės.

Laimutė Adomavičienė,
Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus
vyr. bibliotekininkė


Komentarai