KAIP ATŠVĘSTA TARPTAUTINĖ VAIKŲ KNYGOS DIENA


Į Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrių sugužėjo lopšelio-darželio „Obelėlė“ priešmokyklinių grupių „Drugelis“ ir „Paukštelis“ vaikučiai, vadovaujami auklėtojų Birutės Monkevič bei Rasos Juknevičienės. Darželinukai su įdomumu klausėsi Tarptautinei vaikų knygos dienai skirto teksto „Knygos padeda neskubėti“, specialiai sukurto mūsų kraštiečio, pasaulinio garso dailininko ir rašytojo Kęstučio Kasparavičiaus. Vaikai buvo nustebę, kad ir knyga skaito juos, ypač akis! Po to su smalsumu klausėsi H. K. Anderseno pasakos „Alavinis kareivėlis“. Vadovaujami edukatorių, susikūrė herojų ar atverstą knygą.
Vaikai piešė mėgstamiausių H. K. Anderseno pasakų herojus ar herojes. Viena mergaitė piešė „Bjaurusis ančiukas“ ančiuką, sukurdama vizualųjį pasakos pratęsimą: laimingą tolesnį ančiuko, pavirtusio gulbe, gyvenimą. Kai kurios mergaitės perteikė liūdną „Mergaitės su degtukais“  veikėjos likimą ar rinkosi Coliukę. Piešiniai eksponuojami šalia parodos, skirtos Tarptautinei vaikų knygos dienai (geriausi 2018 m. vaikų ir paauglių knygų kūrėjai; Anderseno knygų lietuvių ir užsienio kalbomis paroda).
Popietę bibliotekos teatriukas, vadovaujamas režisierės Irenos Jocienės, sukvietė vaikučius į spektaklį „Asiliuko Mafino nuotykiai“. Žiūrovai atėjo iš Trakų lopšelio-darželio: grupės „Boružiukai“  ir „Bitutės“ (su auklėtojomis Birute Vaicekauskiene ir Dalia Kaminskaitė).
Vaikai miklino protą ir tikrinosi žinias, žaisdami viktoriną, atsakydami į klausimus, susijusius su H. K. Anderseno gyvenimu ir kūryba. Viktorinos dalyviai atsakinėjo į klausimus, naudodamiesi išmaniąja programėle www.kahoot.it. Laimėtojai buvo apdovanoti prizais! Skaitytojų susidomėjimo sulaukė fotosesija prie specialiai Tarptautinei vaikų knygos dienai sukurto plakato „Tapk Anderseno herojumi ar heroje!“, kurį sukūrė bibliotekos dailininkė Regina Buckiūnienė. Mergaitės trumpam pavirto balerinomis, o berniukai – alaviniais kareivėliais iš pasakos „Alavinis kareivėlis“.
Įdomiai atšvęsta Tarptautinė vaikų knygos diena!
Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus
Vyr. bibliotekininkės Laimutės Adomavičienės


Komentarai