Apie komiksų kūrimą su Migle Anušauskaite

                        Kaip vis dėlto kuriamas komiksas? Atsakymą turbūt žino tikrai ne kiekvienas, o dažnam pradedančiajam iškiltų daugybė  klausimų: nuo ko pradėti, kaip piešti langelius ir išdėstyti dialogus ar kaip veido išraiškos mums padėtų perduoti veikėjų emocijas. 
 Tęsiantis projektui „Atrask komiksus su TraKiu!“  Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje apsilankė žymi komiksų autorė Miglė Anušauskaitė, pravedusi kūrybines dirbtuves ir pristačiusi parodą „Piešti tekstai“.  Komiksų autorė jau yra išleidusi dvi knygas: „Dr. Kvadratas: Greimas ir jo semiotika“ bei „10 litų“ su bendraautore Gerda Jord.
                      M. Anušauskaitė labai komiksais besidomintiems moksleiviams Aidai Kontoravičiūtei, Albinai Orintai Orintaitei, Viliui Radzevičiui, mokytojoms iš Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos  Rasai Kondrotienei, Astai Naruševičienei  ir kitiems bibliotekos lankytojams papasakojo, kaip kurti komiksus. Autorė pridūrė, kad vienas smagiausių dalykų, kuriant komiksus, veido išraiškų vaizdavimas. Visi gavo bendrą užduotį – pratęsti draugo komiksą. Kurti trumpus šešių paveiksliukų komiksus buvo smagi visų komiksų dirbtuvių dalyvių pramoga. Surengę nedidelę savo darbų parodą, džiaugėsi pasiektais rezultatais, kurie prajuokino ir nustebino, kokia vis dėlto gali būti laki fantazija, kurią išreiškė piešdami ir dalindamiesi kartu su draugais,  kitais komiksų mėgėjais.
                 Po kūrybinių dirbtuvių M. Anušauskaitė pristatė parodą „Piešti tekstai“. Papasakojo, kaip kilo idėja, kokias dar knygas yra tekę iliustruoti. Kūrėja taip pat parodė du anglų kalba kurtus zinus, su kuriais  susipažino visi dalyviai. Paroda Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vyks iki lapkričio 15 d. Kviečiame apsilankyti!
                      Komiksų projektas dar nesibaigė. Visų dalyvių laukia spalio 23 d. įvyksiantis susitikimas su Ula Šimulynaite, o lapkritį – susitikimas su knygos „Sibiro haiku“ autore Jurga Vile.
Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Trakų rajono savivaldybė.

Eglė Kondrotaitė
Trakų viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus
Vyr. bibliotekininkė


Komentarai