Išmaniai ir kūrybiškai išreiškėme meilę Lietuvai

Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus „Kūrybiškumo saviraiškos studija“ dalyvavo Trakų rajono savivaldybės paskelbtame konkurse „Pilietiškumo keliu“.
Konkurso tikslas – stiprinti vaikų ir jaunimo pilietiškumą, meilę savo kraštui, aktyvumą ir kūrybiškumą minint Lietuvos valstybės atmintinas datas bei bendruomeniškumą, skatinantį aktyvų dalyvavimą valstybiniame ir kultūriniame šalies gyvenime.
Konkurso uždaviniuose buvo numatytas punktas – populiarinti naujas medijas ir skatinti vaikų kūrybiškumą panaudojant įvairias technologijas. Vaikų literatūros skyrius pasitelkė į pagalbą turimas bibliotekoje medijas: šviečiančius molbertus, mobiliuosius telefonus, kompiuterius, Lego konstruktorius. Ant šviečiančių 4 molbertų vaikai piešė specialiais šiems molbertams pritaikytais markeriais ir guašu, buvo parinktos temos: Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios datos, Lietuvos vėliavos spalvos: geltona, žalia, raudona, Trakų miesto simbolis – Trakų pilis ir tautinis lietuvių kostiumas.
Edukatorė Eglė Kondrotaitė surengė viktoriną, įtraukdama šiuolaikines technologijas: internetą, telefonus, projektorių. Žaidėme „Kahoot!“ žaidimą „Lietuva“. „Kahoot!“ – tai nemokamas internetinis įrankis, skirtas apklausoms, viktorinoms ar diskusijoms organizuoti. Didžiausias šio įrankio privalumas yra tas, kad jis veikia visose interneto naršyklėse su įvairiais mobiliaisiais įrenginiais, kompiuteriais, išmaniaisiais telefonais ir kt. Telefonu prisiregistravę prie „Kahoot“ programėlės, dalyviai atsakinėjo į septyniolika klausimų apie Lietuvą, teisingus atsakymus spausdami telefono ekrane. Vaikams teko pamiklinti savo protus, atsakinėjant į klausimus: koks žymiausias Lietuvos patiekalas?, koks nacionalinis Lietuvos paukštis, gėlė ir medis?, koks kunigaikštis įkūrė Trakų pilį ir kitus. Vaikai sužinojo naujų dalykų ir prisiminė tai, ką jau žinojo.


Robotikos užsiėmimų metu vaikai, padedami vadovės Miroslavos Aziulevičienės ir panaudodami Lego konstruktorius, pasitelkdami programavimą bei įjungę fantaziją, dėliojo, konstravo Lietuvos ateities vizijas. Ant kiekvieno darbo buvo sukurta po Lietuvos trispalvę. Prie mūsų veiklų prisidėjo „Kūrybiškumo saviraiškos studijos“ teatro saviraiškos vadovė Irena Jocienė.
Visus šiuos įvykius fiksavome ir geriausias 5 nuotraukas išsiuntėme į konkursą. Akcijoje dalyvavo apie 30 mažųjų skaitytojų. Kiekvienas dalyvis atrado savo veiklą, šventė kartu su Vaikų literatūros skyriumi Lietuvos Nepriklausomybę.
Labai apsidžiaugėme, kai sužinojome, jog iš konkurse dalyvavusių 1 000 vaikų, buvome įvertinti savo kategorijoje (II grupė 7–11 metų vaikai) ir užėmėme antrą garbingą vietą. Juk „mes tikrai mylime Lietuvą!“.
                                                                                               
Dalia Bagdžiuvienė
Trakų viešosios bibliotekos Vaikų
literatūros skyriaus vedėja

Komentarai