NVŠ programos „Kūrybiškumo saviraiškos studija“ kelionė virtualioje aplinkoje


NVŠ programa „Kūrybiškumo saviraiškos studija“ persikėlė į virtualią erdvę. Programa veikia Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje, Aukštadvario, Rūdiškių, Senųjų Trakų ir Lentvario bibliotekose. Šalyje kovo mėnesį paskelbus karantiną, būrelio vadovės susivienijo į bendrą virtualią erdvę, kviesdamos būrelio narius ir jų tėvelius prisijungti prie nuotolinių užsiėmimų.

Neįprasta nuotolinė būrelio veikla prasidėjo nuo bendravimo su vaikais ir tėveliais, buvo naudojamos įvairios komunikavimo programos: privati grupė Facebook, Messenger, Skype, elektroninis paštas, penkios vaizdo konferencijos per pokalbių platformą Zoom, video įrašai socialiniame tinkle Youtube, Kahoot programos žaidimai, kuriuos kūrė pačios vadovės. Prie veiklų sutiko prisijungti daugiau nei pusė NVŠ programos narių.

Veiklas, užduotis, pamokėles ir komentarus Facebook privačioje grupėje (https://www.facebook.com/groups/397242311054024/?ref=bookmarks) galėjo stebėti vaikai, vadovės ir tėveliai. Darbai prasidėjo nuo užduoties – pasisiūti apsauginę kaukę. Artėjant Velykoms, vaikams paruošėme filmuotą pamokėlę „Velykiniai papuošimai iš sūrios tešlos“ bei kvietėme pasidalinti savo dažytais velykiniais kiaušiniais. Taip pat balandžio mėnesį vyko Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė, šia proga vaikai ruošė sveikinimus bibliotekai. Kita didelė šventė – Mamos diena – sukvietė būrelio vaikus kurti sveikinimus mamai. Taip pat būrelio narius kvietėme žaisti nuotolinius Kahoot programėlės žaidimus apie Velykas, Trakus, H. K. Anderseną, biblioteką, Europos dieną. Šie žaidimai sulaukė nemažo dalyvių susidomėjimo.

NVŠ programos vadovės karantino metu stengėsi tobulėti ir paruošti vaikams dar įdomesnių pamokėlių. Gegužės mėnesį kvietėme būrelio narius prisijungti pirmiems būrelio užsiėmimams per Zoom pokalbių platformą (https://us04web.zoom.us/j/74181793879). Vaikams ir tėveliams išsiuntėme prisijungimus prie pamokėlių. Pirmojo virtualaus susitikimo metu susijungė būrelio vadovės ir vaikai iš visų būrelio vietų – vyko susipažinimas bei peržiūrėti jau nuveikti darbai. Kūrybinių dirbtuvių užsiėmimui kvietėme sukurti dinozaurą iš popierinės lėkštės ir tualetinio popieriaus ritinėlio. Kito kūrybinių dirbtuvių užsiėmimo per Zoom metu, kvietėme vaikus pasigaminti japonišką talismaną-lėlytę Teru Teru bozu. Teatro studijos vadovė kvietė vaikus prisijungti į atskiras pamokėles, o sušvelnėjus karantino sąlygoms, susitikti gyvai Trakų vaikų bibliotekoje. Nuo birželio mėnesio jau visų būrelio narių laukėme bibliotekose.
 
Ačiū visiems vaikams ir tėveliams, sutikusiems padėti ir prisijungti prie nuotolinių būrelio veiklų. Šis laikotarpis buvo kupinas naujų iššūkių ir išbandymų tiek vaikams, tiek ir vadovėms. Tai buvo proga visiems mokytis ir išmokti dirbti nuotoliniu būdu.Eglė Kondrotaitė

Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkė

Komentarai