VASARA SU KNYGA „SKAITYMO IŠŠŪKIO“ REZULTATAI

                       Skaitymas yra vienas iš lengviausiai prieinamų būdų plėsti savo pasaulio suvokimą, keisti mąstymą, lavinti vaizduotę ir kūrybiškumą, atsipalaiduoti ir pasimėgauti akimirka.  „Skaitymo iššūkis“ – tai turiningas ir smagus užsiėmimas, kurio tikslas – per vasarą perskaityti 5 knygas.

                      Šiais metais skaitymo iššūkyje „Vasara su knyga“ dalyvavo ypatingai daug skaitytojų – daugiau kaip 20 000 žmonių, o visas penkias organizatorių sugalvotas užduotis įveikė 13 934 skaitytojų. Iš viso per tris mėnesius jie perskaitė daugiau kaip 93 000 knygų!                     Džiugu pastebėti, kad vaikai labai noriai dalyvavo šioje akcijoje. Kiekvieną kartą įvykdę paskirtą užduotį su dideliu entuziazmu registruodavo perskaitytas knygas. Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje į skaitymo iššūkį užsiregistravo 76 vaikai ir net 46 iš jų įveikė skaitymo iššūkio pateiktas užduotis. Viso buvo perskaityta 300 knygų, iš kurių net 14 perskaitė mūsų bibliotekos mažoji skaitytoja – Uršulė Kvedaravičiūtė. Kitiems dalyviams įveikusiems 5 užduotis, papildoma miela dovanėlė – skirtukas su vaistažolių sėklomis ir diplomas.

                      Vaikai skaitydami knygą, kurios autorius yra iš šiaurės šalių labiausiai vertino A. Lindgren knygas, pati populiariausia šios rašytojos knyga buvo „Ronja plėšiko duktė“. Sunkiausia vaikams buvo išsirinkti knygą, kurios pavadinime yra skaičius. Vyresni vaikai rinkosi Ž. Verno „Aplink žemę per 80 dienų“ arba „Penkiolikos metų kapitonas“, o jaunesnieji skaitytojai rinkosi lengvesnio turinio knygutes, tokias kaip J. Sigsgaard „Palė vienas pasaulyje“ ir J. Avyžiaus „Aštuonetas iš Trepsės namų“. Negalėtume išskirti konkrečių knygelių apie gamtą, bet neabejotinai populiariausios buvo gamtininko S. Paltanavičiaus knygutės. Jas skaitė didžioji dauguma vaikų dalyvavusių skaitymo iššūkyje. Ketvirtoji užduotis buvo perskaityti knygą apie draugystę, šią užduotį vaikai įvykdydavo greičiausiai. Pasirinkti knygą šia tema nebuvo sudėtinga, mergaičių labiausiai įvertinta knyga buvo P. Schroder apie mėtines padūkėles, berniukų tarpe dominavo H. Tamm knygos apie nindzę Timį. Paskutinioji, bet ne prasčiausia užduotis buvo perskaityti eiliuotą knygą. Neabejotinai lyderiavo  J. Marcinkevičiaus knyga „Grybų karas“ ir S. Nėries „Eglė žalčių karalienė“.

                      „Skaitymo iššūkis" ne tik skatina daugiau skaityti, paimti į rankas neįprasto žanro, tematikos knygas, bet ir kalbėti apie skaitymą, knygas, dalintis patarimais ir įspūdžiais.

Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyvavusiems „Vasaros skaitymo iššūkyje". Iki kitos vasaros, kitų iššūkių.

Justina Dailidėnaitė

Trakų viešoji biblioteka

Vaikų literatūros skyriaus

Vyr. bibliotekininkė

 

 

Komentarai