2021/01/20

VIRTUALUS SUSITIKIMAS SU RAŠYTOJA NERINGA VAITKUTE

💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥 

          

 
Neringa Vaitkutė
 – vaikų ir paauglių literatūros rašytoja. Įsimintinas rašytojos literatūrinis atsiskleidimas - nuotykių ir magijos kupina knyga „Vaivorykščių arkos“, šią knygą 2013 metais IBBY pripažino reikšmingiausiu debiutu. Ši autorė garsėja savo kuriamų pasaulių turtingumu, įtraukiančiu siužetu ir žodinga kalba.
            Nesiliaudama toliau kurti ir tobulėti rašytoja neliko nepastebėta ir 2018 metais IBBY jai skyrė P. Mašioto premiją už knygą „Klampynių kronikos“. Tai novelinės struktūros pasakų rinkinys, kuriame interpretuojama lietuvių tautosaka, mitinės būtybės perkeliamos į šių dienų pasaulį ir vaizduojamos kaip natūrali nedidelio Lietuvos miestelio dalis.  Visai netrukus pasirodė ir antroji šios serijos knyga „Klampynių kronikos 2. Neramios dienos“. Ši knyga buvo iškarto įvertinta ekspertų ir nominuota „Metų knygos rinkimuose 2020“ vaikų kategorijoje. Čia ir toliau meistriškai derinamos šiuolaikinių vaikų gyvenimo aktualijos, senovės lietuvių mitologija ir šiurpūs, netikėti nuotykiai.
             Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius tęsia virtualius susitikimus su „Metų knygos rinkimų 2020“ vaikų kategorijos rašytojais suorganizuodamas susitikimą su kraštiete, nuostabia rašytoja, Neringa Vaitkute. Susitikimo metu rašytoja papasakojo apie save: kaip ir kur ji gyvena, ką be rašymo dar veikia, parodė kaip atrodo jos namai. Taip pat parodė ir savo augintinius, kurių turi net 3, dvi kates ir šuniuką. Vėliau pristatė savo naujausiai išleistą kūrinį tai „Klampynių kronikos 2. Neramios dienos“.
            Šią knygą parašyti autorę įkvėpė net keli dalykai. Pirmasis dalykas -  rašytojos vaikystėje perskaityta knyga N. Vėliaus „Laumių dovanos“, tai sakmių knyga apie mitines būtybes parašyta sapnų pavidalu. Autorė skaitė šios knygos ištraukas apie laumes ir aitvarus. Kaip Neringa minėjo tai buvo ne vienintelis dalykas įkvėpęs ją parašyti knygas apie mažąsias klampynes. Antrasis įkvėpimo šaltinis buvo – miškai. Rašytoja labai mėgsta vaikštinėti po miškus, jų paslaptingais takeliais ir rasti gana įdomių vietų, kurias visada smagu patyrinėti.  Na ir paskutinis veiksnys, įtakojęs knygos atsiradimą, tai – Murmų kaimelis, kuris yra rytų aukštaitijoje tarp miškų ir ežerų.
            Antrosios „Klampynių kronikų“ dalies iliustracijas Neringa Vaitkutė piešė pati, jos visos buvo pieštos teptuku. Kaip rašytoja minėjo jai tai buvo nepaprasta patirtis. Buvo nupieštos mitinės būtybės, tokios kaip undinės, vaikštantys ežerai, Airijoje po žaliomis kalvomis gyvenančios  fėjos ir mažųjų klampynių vandenyse gyvenančios paslaptingos būtybės. Autorė minėjo, kad ne visos pieštos iliustracijos pateko į knygą. Rašytoja išdavė paslaptį, kad greitu metu pasirodys ir trečioji klampynių kronikų dalis bei susirinkusiems vaikams parodė keletą būsimos knygos jos pieštų iliustracijų. Ši trečioji istorija bus apie pamirštus Dievus, kurie padės pagrindiniai herojai Agatai rasti kelią iš savo buveinės, nes Dievai nelabai mėgsta, kad į jų reikalus kažkaip kištųsi žmonės.
            Virtualiame susitikime dalyvavo 4 moksleivių klasės. Trys klasės iš Trakų pradinės mokyklos ir viena iš Vilniaus Šv. Kristoforo mokyklos. Taip pat buvo daug vaikų, kurie į renginį užsiregistravo tiesiogiai. Iš viso susitikimo metu prisijungė net 78 vaikai, kurie po rašytojos pasakojimo apibėrė ją klausimais. Nespėjus į visus juos atsakyti autorė sukūrė dar vieną prisijungimo nuorodą, kad galėtų išsamiai atsakyti į moksleivių klausimus. Viso susitikimo metu vaikai įdėmiai klausėsi rašytojos pasakojimo ir jam pasibaigus liko sužavėti šiuo nuostabiu susitikimu ir galimybę pabendrauti su jų mėgstamu rašytoju.
            Nekantriai lauksime šios serijos trečiosios dalies. O Neringos Vaitkutės „Klampynių kronikų“ pirmąsias dvi dalis ir kitas jos parašytas knygas rasite Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje, kurias galite užsisakyti telefonu ir atsiimti bekontakčiu būdu.
 
Justina Dailidėnaite
Trakų viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus
Vyr. bibliotekininkė

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą