2021/02/04

Esu lėėėtas rašytojas

 Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius tęsia susitikimus su rašytojais nuotoliniu būdu. Vasario pradžioje pakvietėme vaikus į susitikimą per „Zoom“ platformą su paveikslėlių knygų autoriumi Benu Bėrantu. Vaikų knygų autorius neapsiriboja vien rašymu. Jo smegenys veikia dviem režimais – kūrybiniu ir vadybiniu. Po leidybos studijų Vilniaus universitete penkerius metus sėmėsi patirties vaikų literatūros leidykloje „Nieko rimto“. Dabar dirba savo svajonių darbą – leidybos agentu. Jis yra vienintelis Lietuvoje nepriklausomas vaikų literatūros agentas. Aktyviai dalyvauja Bolonijos, Frankfurto, Londono ir kitose tarptautinėse knygų mugėse. Savęs rašytoju nevadina, labiau – rašančiu žmogumi.

Nuotolinį susitikimą ir knygos pristatymą pradėjo personažas ponas Kampas, iš rašytojo knygos tokiu pačiu pavadinimu. Kūrinyje pasakojama apie berniuką Jovarą. Jis gyvena kartu su tėvais mažame bute, kur neturi kambario – tik savo kampą. Kol tėvai tvarkosi ir ruošiasi kraustytis į naujus namus, Jovaras nuobodžiaudamas imasi piešti ant sienos. Kai piešinys atgyja ir prisistato esąs ponas Kampas, berniukas sužino įdomių dalykų apie šio buto ir savo tėvų susipažinimo istoriją. Knyga „Ponas Kampas“ Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus nominuota tarp geriausių 2019 m. paveikslėlių knygų vaikams.

Personažas ponas Kampas susitikimo metu garsiai skaitė ištraukas iš knygos. Išėjęs iš personažo amplua, autorius pristatė ir savo kitas knygas – „Riešutortas“ ir „Baubaimė“, kurias galime skaityti ne tik lietuvių, bet ir dar net 8 kalbomis: vokiečių, suomių, latvių, graikų, turkų, rumunų, ukrainiečių. Naujausia autoriaus paveikslėlių knyga vadinasi „Bambukas yra lėėėtas“. Visos autoriaus knygos, paremtos tikromis istorijomis iš rašytojo gyvenimo. Autorius nudžiugino vaikus, kad pagal jo knygą „Riešutortas“ bus sukurtas animacinis filmas. Taip pat vaikams išdavė paslaptį, jog yra didelis mėgėjas saldumynų bei desertų, daug keliauja po pasaulį ir po knygų muges.

Beno Bėranto paveikslėlių knygos išleistos su įspūdingomis iliustracijomis, yra skirtos pirmokams ir antrokams. Istorijos populiarios, pamokančios ir labai mėgstamos vaikų bei tėvelių. Susitikimo pabaigoje vaikai uždavė klausimų. Į renginį per „Zoom“ platformą prisijungė apie 60 vaikų.

 

Dalia Bagdžiuvienė

Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėja

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą