Biblioteka virto tikra eksperimentų laboratorija


Eksperimentai – tai smagi veikla kiekvienam. Jų metu sužadinamas smalsumas bei suteikiamos galimybės aktyviai veikiant susipažinti su įvairiais reiškiniais. Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius liepos 21 d. kvietė vaikus dalyvauti smagioje popietėje „Įdomieji bandymai“, į kuriuos susirinko didelis būrys įvairaus amžiaus vaikų.

Jaunieji eksperimentuotojai stebėjo ir patys dalyvavo įvairiuose bandymuose, kuriuos pradėjome nuo gudrybių su monetomis. Dalyviai, naudodami lietuviškų centų monetas, išbandė įvairius triukus. Kitu bandymu balionas, veikiamas elektrostatinio krūvio „prisiviliojo“ skardinę. Su nuostaba žiūrėjome į optines iliuzijas, diskutavome, ką matome, stebėjomės dinamiškai kintančiais vaizdais ir juose pasislepiančiais objektais.

Vaikams itin patiko smagūs eksperimentai su skysčiais. Magiškame vandenyje stebėjome, kaip įdėjus druskos kiaušinis pakyla nuo dugno, piene skleidžiasi įvairių spalvų mozaikos. Bandymuose netrūko ir įdomios stiklo muzikos. Vaikai išbandė, kaip skamba stiklinė, kai joje yra skirtingi kiekiai vandens.

Jauniesiems eksperimentuotojams buvo smalsu stebėti spalvų žaismą. Bibliotekoje vyko tokie eksperimentai kaip lavos lempa, citrinos šou ir spalvų fontanai. Vaikai grupelėmis gamino spalvingas lavos lempas, stebėjo chemines reakcijas ir kaip trykšta spalvų fontanai. Visi bandymai pavyko!

Labai smagu, kad tiek daug vaikų susidomi mūsų organizuojamais renginiais. Kviečiame ir toliau sekti mūsų naujienas ir registruotis būsimuose renginiuose.

 

Eglė Kondrotaitė

Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkė


Komentarai