2021/12/20

Praūžė „Sniego gniūžtė“


Praūžė „Sniego gniūžtė“

Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius kvietė tėvelius ir pačius mažiausius lankytojus į renginį „Sniego gniūžtė“ ir džiaugėsi,  jog sulaukė gausaus mamyčių ir vaikučių būrio. Vyko Chiaros Piroddi knygos „Vaikų emocijos“ pristatymas ir sensorinis užsiėmimas. Knyga remiasi šiuo metu itin populiaria Marijos Montesori vaikų emocinio ugdymo teorija. Kol tėveliai sėmėsi teorinių žinių, smalsučiai praktiškai išbandė specialiai jiems parengtas priemones, susijusias su įvairiausiomis emocijomis.

Pirmoje dalyje mamas kvietėme išklausyti patarimų ir strategijų, kaip reaguoti į vaiko patiriamas emocijas. Supažindinome su gebėjimo skaityti emocijas reikšme. Pasak Montessori, mokytis naudingiausia praktiniu būdu, todėl susipažinti su emocijomis geriausia jas patiriant, stebint ir įtraukiant į savo pasaulį. Neturėdami gebėjimo skaityti emocijų, vaikai negali išsiugdyti disciplinos ar empatijos, kuri yra vienas brangiausių mūsų turimų įrankių, skatinančių pagarbiai elgtis su kitais.

Antroje dalyje ėmėmės praktinių užduočių. Iš daugybės knygoje pateikiamų veiklų vaikai išbandė šias: dėjosi spalvingas žvėrelių kaukes – jos palengvina pokalbį su vaiku, padeda lengviau įveikti baimę, liūdesį ar nerimą; nupūtė savo emocijas užrašytas ant lengvo kartoninio puodelio, rankytėse minkė streso veidukus, dėjo pyktį į krepšį, statė ir griovė kaladėlių statinius. Drauge nagrinėjome emocijų įveikimo kubelius, padedančius įveikti liūdesį, gėdą, baimę, pyktį. Vaikų veiduose švietė šypsenos ir skambėjo juokas, kai jie mėtėsi lengvomis it sniegas gniūžtėmis. Taip pat teoriškai aptarėme kitas veiksmingas priemones: mandalų spalvinimą, emocijų veidukų formavimą kepant sausainius, lipdant juos iš modelino ar plastilino, emocijų kortelių naudojimą, įvairių vaisių ir uogų veidukų išdėliojimą lėkštėje ir kt. Visi, kuriems užteko jėgų, išbandė bibliotekos interaktyvias grindis – gaudė drugelius, varles, besisukančias snaiges.

Mūsų organizuotame renginyje netrūko gerų emocijų – džiaugsmo, laimės, nuostabos ir šiek tiek liūdesio, kai užsiėmimas jau baigėsi. Trakų vaikų literatūros skyrius džiaugiasi sulaukęs tėvelių susidomėjimo ir mažųjų lankytojų vėl lauks kituose užsiėmimuose.

 

Giedrė Streckienė

Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkė
Komentarų nėra:

Rašyti komentarą