Veiklų kupina žiemos pradžia

Šiais metais Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius žiemos pradžią pasitiko smagiais renginiais, sukvietusiais ir mažus, ir didelius.

Pirmąjį gruodžio šeštadienį susibūrėme kūrybinio šeštadienio popietėje, kurios metu gaminome dekoratyvines kalėdines eglutes papuošti namams belaukiant artėjančių švenčių. Gruodžio 7-ąją poetė, rašytoja, leidybos žinovė Vitalija Maksvytė pristatė naują knygą vaikams „Betė ir skraidanti gimtadienio dovana“.  Išvysti naują knygelę ir susipažinti su autore, šaltą žiemos rytmetį į biblioteką atskubėjo Trakų pradinės mokyklos pirmokai.

Kitos dienos rytmetį į biblioteką sugūžėjo darželio „Ežerėlis“ vaikučiai pasiklausyti garsinės K. Kubilinsko eiliuotos pasakos „Ledinukas“. Prieš penkiasdešimt metų sukurtas kūrinys užbūrė mažuosius klausytojus. Po to vaikučiai prisidėjo prie bibliotekos puošimo šventėms – spalvino gigantiško dydžio Kalėdų eglutės žaisliuką. Taip pat vartė knygeles bei žaidė su edukacinėmis bitutėmis –  robotais „Bee-bot“.

Gruodžio 9 dieną  mus aplankė Trakų pradinės mokyklos trečiokai. Skaitėme smagią Alex T. Smith knygutę „Klodas slidinėja“. Žaidėme Kahoot viktoriną „Kalėdos“. Taip pat šią dieną bibliotekoje susirinko Hario Poterio knygų ir filmų gerbėjai, kurie dalyvaudami specialiai sukurtoje viktorinoje. Paminėjome pirmojo filmo „Haris Poteris ir išminties akmuo“ 20-ąsias metines. Po to vaikai kūrė savo nepakartojamas, stebuklingas burtų lazdeles.

O ankstų penktadienio rytą mūsų biblioteką aplankė nykštukai. Senųjų Trakų darželio vaikučiai su auklėtojomis klausėsi teatralizuotos pasakos „Pagrandukas“. Vaikai tai pat programavo bitutes ir spalvino savo mėgstamiausius kalėdinius personažus. Vakare jau nusileidus saulei dailės terapijos užsiėmime „Piešiam kartu“ kūrėme fraktalinius piešinius. Dalyviai, piešdami dviese, vienas kito eskize bandė įžvelgti gyvūnų pavidalus.

Antrąją gruodžio mėnesio savaitę Trakų vaikų literatūros skyriuje vyko akcija „Tarp knygų“, kurios metu vaikai fotografavosi su savo mėgstamiausiomis knygomis. Kadrais iš fotosesijos pasidalinome bibliotekos Facebook puslapyje – Trakai vaikų biblioteka. Taip pat gruodžio mėnesio antradieniais vaikai nuotoliniu būdu mokėsi anglų kalbos žodžių švenčių, Kalėdų tematika.

Mūsų nepamiršo ir Trakų gimnazijos darželis, kurie ankstyvą pirmadienio rytą atvyko į biblioteką. Vaikai klausėsi smagios teatralizuotos pasakos, skaitė knygutes ir spalvino kalėdinius personažus. O antradienį darželio „Ežerėlis“ priešmokyklinės grupės vaikai dalyvavo renginyje „Trumpa, bet diena“. Tai – renginių ciklas, skirtas trumpametražių filmų dienai – gruodžio 21-ajai paminėti. Po filmukų peržiūros vaikai kūrė spalvingus barzdotus nykštukus!

Gruodžio 16 d. Trakų vaikų literatūros skyrius kvietė tėvelius ir pačius mažiausius lankytojus į renginį „Sniego gniūžtė“ ir džiaugėsi, jog sulaukė gausaus mamyčių ir vaikučių būrio. Vyko Chiaros Piroddi knygos „Vaikų emocijos“ pristatymas ir sensorinis užsiėmimas. Knyga remiasi šiuo metu itin populiaria Marijos Montessori vaikų emocinio ugdymo teorija. Kol tėveliai sėmėsi teorinių žinių, smalsučiai praktiškai išbandė specialiai jiems parengtas priemones, susijusias su įvairiausiomis emocijomis.

Gruodžio renginių maratoną pabaigėme edukacija – atvirukų siuvinėjimas simegrafijos technika. Jos metu dalyviai margaspalviais siūlais kūrė atvirukus savo šeimos nariams. Dėkojame visiems dalyviams ir linkime gražių, smagių Šv. Kalėdų ir laimingų Naujųjų metų. Iki susitikimų kituose renginiuose jau kitais metais.

 

Eglė Kondrotaitė

Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vyr.
Komentarai