Naujas literatūrinis herojus – Robotas Metalobotas

 

Itin šaltą ir be galo gražų sausio 12-osios rytą Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje vyko rašytojos Ingos Gučienės knygelės vaikams „Roboto Metaloboto kelionė po pievą“ pristatymas. Neišsigandę spaudžiančio speigo, į biblioteką atskubėjo Trakų pradinės mokyklos 2 a klasės mokiniai su mokytoja Liucija Tylertiene.

Susitikimo metu autorė pristatė aštuonis leidinius, kurių atsiradimą inspiravo rašytojos sūnus, antrokas Dominykas. Šiuo metu jis žavisi robotais, todėl rašytoja sukūrė pasaką apie iš kosmoso į žemę nusileidusį Metalobotą. Jo gimtoji Pliengeliažio planeta, sudaryta iš metalo ir plieno, yra labai užteršta ir alinama karų. Žemėje robotui viskas atrodo keista, nauja ir nematyta.

Ingos Gučienės knygelės yra ypatingos – jose mažieji skaitytojai ras ne tik istorijų ar pasakų, bet ir dainelių natų bei pačios rašytojos įdainuotų kompaktinių plokštelių. Leidinių iliustracijos ir maketai – taip pat autorės kūryba.

Renginio metu rašytoja atsakinėjo į antrokėlių klausimus, pasidalino, kaip atsirado paskutinioji jos sukurta knyga, skaitė pasakos ištraukas bei dainavo daineles. Mokiniai entuziastingai dalyvavo autorės sukurtame „Roboto pratime“, kurio metu šoko ir dainavo. Komandomis pasiskirstę mokiniai kūrė, iliustravo bei pristatė savo Roboto Metaloboto istorijos versijas.

Rašytoja atskleidė, kad pasaka „Roboto Metaloboto kelionė po pievą“ yra trilogijos pirmoji dalis. Sekančios dvi knygos su dainelių įrašais – apie herojaus kelionę po sodą ir mišką – dar kūrybiniame procese.

Visi norintys susipažinti su Ingos Gučienės kūryba – knygelėmis bei kompaktinėmis plokštelėmis, kviečiami į Vaikų literatūros skyrių.

 

Agnė Butkevičiūtė

Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkė


Komentarai