2022/06/13

Sensoriniai užsiėmimai mažyliams

 

Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje birželio 10 d. vyko mažųjų rytmetis „Drambliukas Benas“. Susipažinę su pirmą kartą Vaikų literatūros skyriuje apsilankiusiais vaikučiais, klausėmės garsinio knygelės „Drambliukas netelpa į žaidimų aikštę“ skaitymo, vyko sensoriniai užsiėmimai.

Ryškiaspalvės Ievos Zalepūgaitės knygos „Drambliukas netelpa į žaidimų aikštelę“ iliustracijos nuskraidina į fantastišką žaidimų erdvę. Joje pagrindinis veikėjas – žydras drambliukas Benukas yra toks didelis ir nerangus, kad iš tiesų netelpa į jokių žaidimo aikštelių rėmus. Knygelės pabaiga laiminga – mažieji žvėreliai linksmai supasi ant Benuko straublio, maudosi jo sukurtame fontane, žaidžia futbolą, šokinėja ant minkšto it batutas pilvuko. Ši linksma Raimundo Jurgaičio istorija pamoko, kad net ir paliktas ir atstumtas draugas gali  savo trūkumus paversti privalumais – atskubėti į pagalbą, atleisti ir viską paversti juokais.

Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje bandėme sukurti įvairius vaikų pojūčius skatinančią žaidimo erdvę. Šį sykį uodėme vasaros pradžia kvepiančias alyvas, erškėtuoges. Leidome kojų padukams pajusti įvairius paviršius – akmenėlius, žirnius, makaronus. Rankutės mėtė kamuoliukus, žarstė kankorėžius ir kitas miško paklotės gėrybes, ilgas it sliekai virveles. Pačių mažiausiųjų pirštukuose šiugždėjo spalvingi ir lengvučiai popierėliai. Iš panaudotų popierinių maišelių mamytės ir vaikučiai galėjo pasigaminti drugelio sparniukus. Kol mamytės jaukiai gurkšnojo žolelių arbatą, prisirišę pasigamintą darbelį drąsiausieji smagiai skraidė šurmuliuojančioje bibliotekos erdvėje.

Susitikimas praėjo itin greitai, daug naujų įspūdžių pasisėmę berniukai ir mergaitės  žadėjo į biblioteką užsukti artimiausiu metu. Kitas mažųjų rytmetis vyks Liepos 14 d. Maloniai lauksime vaikučių ir jų tėvelių.

 

Giedrė Streckienė

Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkė
Komentarų nėra:

Rašyti komentarą