Įkvepiantis susitikimas su autoriumi Viktoru Jasaičiu

 

Trakų viešosios  bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje apsilankė pradedantysis knygų autorius Viktoras Jasaitis, kuris pristatė savo debiutinę knygą „Priklausomas. Be galimybės mesti“. Šiuo metu V. Jasaitis dirba Kauno technologijos universiteto komunikacijos ir rinkodaros koordinatoriumi. Autorius rašo straipsnius, dalinasi informacija socialiniuose tinkluose, prisideda prie įvairių renginių ir projektų.

Knyga „Priklausomas. Be galimybės mesti“ – tai paauglio žodžiais papasakota istorija apie vienuoliktoką Mantą, kuris kaip ir daugelis paauglių, turi daugybę svajonių, bet gyvenimas jam atsiunčia didžiulį išbandymą – ligą I tipo cukrinį diabetą, kuris visą jo gyvenimą apverčia aukštyn kojomis. Autorius papasakojo, kad kuriant šią istoriją rėmėsi tikromis jo aplinkoje gyvenančių žmonių istorijomis, o kad visi su liga įvardinti faktai neklaidintų skaitytojo, konsultavosi su gydytoja endokrinologe. Pasidalino savo, kaip naujoko, patirtimi leidžiant pirmąją knygą – koks knygos kelias iki galutinio varianto.  Viktoras atskleidė, kad išleisti knygą jam užtruko 3,5 metų, o daugelis žmonių jo aplinkoje nustebo, kai jis pranešė išleidęs savo pirmąją knygą, nes nenorėdamas sulaukti spaudimo laikė tai paslaptyje.

Autoriaus nuomone, jo leidžiama knyga turi būti lengvai skaitoma, ne daugiau nei 180 puslapių apimties. Knygos viršelis buvo sukurtas grafikos dizainerės, pats autorius prie jo išvaizdos prisidėjo tik pakeisdamas pavadinimo šriftą ir jį patamsindamas. Knygos viršelis, kur vaizduojamos dvi susikibusios paauglių rankos, gali suklaidinti, nes tai nėra romantinė knyga. Knygos pavadinimas taikliai atspindi pagrindinę mintį, istorijos prasmę – jauno žmogaus gyvenimą užklupus ligai, kuri nepalieka pasirinkimo.

Viktoras Jasaitis gausiai susirinkusiems Vytauto Didžiojo gimnazijos moksleiviams užsiminė ir apie tai, kad rašydamas, visados klausosi vieno muzikos grupės albumo, kuris jam padeda susikaupti. Autorius papasakojo, kad ateities planuose turi numatęs ir naują knygą, tačiau nespraudžia savęs į laiko rėmus. Papasakojo kokias knygas, jo nuomone, verta paskaityti, pvz. Rėjaus Bredberio „451 Farenheito“, Džordžo Orvelo „1984 -ieji“ ir kt. Susitikimas užtruko ilgai, nes kalbėtis su šiuo jaunu kūrėju buvo labai įdomu. Moksleiviai taip pat autoriui uždavė klausimus. Jiems buvo smalsu, ar jis buvo sulaukęs kritikos, ar buvo susidūręs su problemomis rašant, kokių keisčiausių komentarų buvo sulaukęs ir pan.

Labai dėkojame jaunajam autoriui už pasidalintą patirtį leidžiant pirmąją knygą. Džiaugiamės ir gauta galimybe pasiūlyti tokio pobūdžio renginį vyresniems moksleiviams.

 

Eglė Kondrotaitė,

Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkė

Komentarai