2017/04/19

Didžioji būtybių knyga

Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje į susitikimą su vaikais atvyko unikali rašytoja ir iliustratorė Kotryna Zylė, atskleidžianti vaikams dar neregėtą mitinių būtybių pasaulį. Ir ne bet kokių, o būtent lietuvių mitologijos.
„Niekada nebūčiau sumaniusi sudėlioti tokios knygos, jei ne mano ypatingas draugas – milžinas Kernius“ – sakė rašytoja Kotryna Zylė. Autorės debiutas – „Milžinas mažylis“ – sulaukė pripažinimo – 2014 m. knyga buvo įtraukta į geriausių Metų knygų vaikams penketuką.
„Tai vaizdas pro mano namų langą.“ – toliau pasakojo autorė. Tų vaizdų buvo daug, vienas keitė kitą. Ir kodėl tie vaizdai čia? – smalsavo vaikai. Pasirodo, visi jie ypatingi – jie virsta knygų iliustracijomis. Jų daug, jos didelės, gal truputį bauginančios. Jų kupinas ir naujausias autorės leidinys – „Didžioji būtybių knyga“, kuri ir buvo pristatyta susitikimo metu.

Dažnai paklausti, kokių žino būtybių, vaikai pradeda vardinti: elfai, troliai.. O apie lietuviškas jiems reikia pagalvoti, paieškoti, daug storų knygų perversti. Bet dabar nebereikės galvoti ir ilgai ieškoti, nes viską bus galima surasti vienoje knygoje – ypatingoje enciklopedijoje vaikams, kurie mėgsta smagias istorijas ir pasakas. Čia ne tik aprašomi ir iliustruojami pagrindiniai lietuvių mitiniai padarai ir dievybės, bet ir pateikiami smagūs įrodymai, kad visi jie egzistuoja ir šiandien. Knygoje slepiasi 26 pagrindinių lietuviškų būtybių aprašymai, iliustracijos, gerosios ir blogosios jų savybės, nuotykiai ir dabartinės slėptuvės.
Susitikimo metu Trakų pradinės mokyklos ketvirtokai ir Trakų Neįgaliųjų centro lankytojai rašytoją apipylė klausimais ir pamąstymais. Kodėl Jūsų tokia pavardė? Kiek Jums metų? Kada pradėjote rašyti? – smalsavo vaikai. Mezgėsi šiltas ir informatyvus dialogas, o susitikimas, kaip visuomet, baigėsi autografų dalinimu.
Jei nepavyko atvykti į šį susitikimą, nenusiminkite. Jų bus dar ne vienas. Sekite bibliotekos naujienas www.trakubiblioteka.lt ir mūsų Facebook paskyroje.

Dalia Bagdžiuvienė,
Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vedėja
  

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą