Vaikus išjudino judrūs žaidimai

Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius  saulėtą rugpjūčio dieną pakvietė vaikus dalyvauti judrių žaidimų popietėje.
Judant gerėja žmogaus motorika ir fiziniai gebėjimai. Ne visų vaikų motorika vystosi vienodu tempu. Skirtumus gali lemti daugybė įgimtų bruožų, tarp jų ir vadinamieji judėjimo gabumai, bet kartu nemažai įtakos turi ir aplinkos veiksniai – ypač gyvenimo būdas. Vaiko psichinis vystymasis dažniausiai sinchronizuojasi su jo judesių vystymusi.
Vaikams pasiūlėme žaidimus, kur jie turėjo rungtis ir atlikti tam tikras užduotis. Pavyzdžiui, žaidime „Knygnešys“ jie turėjo pernešti knygą ant galvos, „Estafetė bibliotekoje“ – įlipus į maišą šokuoti, perlįsti per lanką, paimti kamuoliuką ir atnešti jį komandos draugui. Jaunieji skaitytojai suformavo 3 komandas, pradėjo judėti ir žaisti.
   
Judrių žaidimų popietę praturtino svečias iš VšĮ „Darnaus vystymo projektai“ – Darius Karaša – dviračių sporto entuziastas, orientavimosi sporto ir multisporto gerbėjas, kuris priima iššūkį kiekvieną atėjusį supažindinti su įvairiomis fizinio aktyvumo rūšimis, sumanaus judėjimo, aktyvumo nauda. Svečias kalbėjo apie sumanų aktyvumą ir tai, kad jis prieinamas kasdien ir kiekvienam, taip pat, kuo jis yra naudingas: fizinis aktyvumas gali padėti mokiniams siekti geresnių mokymosi rezultatų, geriau jaustis ar pasiekti konkrečių rezultatų pasirinktoje veikloje. Jaunieji skaitytojai  rado atsakymus į visiems rūpimus klausimus: kaip teisingai maitintis, kiek vandens gerti, kiek laiko judėti, kiek laiko sėdėti prie kompiuterio nepajudėjus. Už teisingus atsakymus vaikai gavo po gertuvę. Praktiniai pratimai išjudino vaikus. Nebuvo nė vieno abejingo. Pastebėjome, kad sportuojantiems atlikti pratimus sekėsi geriau.
 


Po aktyvaus pajudėjimo Darius Karaša pakvietė vaikus dalyvauti marškinėlių dizaino konkurse. Marškinėlių dizainas turi būti susijęs su sveikatos puoselėjimu ir skatinti sveiką gyvenseną (daugiau informacijos apie konkursą www.dvp.lt). Galbūt mūsų bibliotekos skaitytojai taps dizaineriais ir pasipuoš savo sukurtais marškinėliais. Sekite naujienas.
Dalia Bagdžiuvienė,
Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vedėja

Komentarai