100 varstinukų Lietuvai!Lietuvos Respublikos Seimas 2018 metus paskelbė Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio metais. Vasario 16-oji — pati reikšmingiausia Lietuvos istorijos data. Minėdami Valstybės atkūrimo šimtmetį sutelkiame Lietuvos žmones švęsti atkurtos Lietuvos gimtadienį, skatiname didžiuotis savo valstybe, būti svarbiais ir aktyviais savo šalies gyvenimo dalyviais.
Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius likus 100 dienų iki Lietuvos šimtmečio skaitytojams ir svečiams pristatė iniciatyvą — „Vėliava Lietuvai per 100 dienų“. Iniciatyvai įvykdyti reikia nei daug nei mažai — 100 varstinukų, suvertų ant tinklelio (18x12 cm). Kiekvienas dalyvis turi suvarstyti Lietuvos vėliavą iš virvelių pagal tam tikrą schemą. Visus pagamintus varstinukus po truputį jungiame į vientisą juostą po 10 fragmentų, o akcija pasibaigs, kai tokių fragmentų turėsime 100.
Pirmaisiais akcijos dalyviais tapo „Kūrybiškumo saviraiškos studijos“ vaikai. Varstymo techniką jie jau buvo išbandę kartu su būrelio vadove Margarita Mažėtiene atlikinėdami įvairius darbelius. Paskelbus akciją teliko kibti į darbą. Šiuos varstinukus gali daryti kiekvienas į biblioteką užsukęs lankytojas. Visus norinčius kviečiame prisijungti prie iniciatyvos, kurioje jau dalyvavo vaikų rašytoja Indrė Pavilonytė, Trakų pradinės mokyklos moksleiviai, Trakų lopšelio-darželio „Ežerėlis“ grupė „Gandriukai“ ir priešmokyklinukai, Mizeikių šeimyna iš Lentvario bei  jaunimas iš Paluknio. Sausio mėnesį prie iniciatyvos prisijungs ir Rūdiškių gimnazijos mokiniai.
Nors iki šimtmečio liko dar 63 dienos — skaitytojų geranoriškumo dėka jau turime apie 70 varstinukų. Liko visai nedaug, o norintys dar turi galimybę prisidėti — tereikia užsukti į vaikų literatūros skyrių (Birutės g. 44, Trakai).

Dalia Bagdžiuvienė ,
Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vedėja


Komentarai