Dienos stovykla vaikus pakvietė būti besidominčiais, unikaliais ir kūrybiškais

2018 m. birželio 11 d. Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje prasidėjo vasaros dienos stovykla „Būk besidomintis, unikalus ir kūrybiškas“. Iš Trakų ir Lentvario susirinko 26 atostogaujantys, bet norintys kažką įdomaus, turiningo nuveikti vaikai. Pagrindiniai dalyviai – Vaikų literatūros skyriaus skaitytojai: įvairaus amžiaus mergaitės ir  berniukai, daugiausia pirmokai, antrokai, bei grupelė vyresnių moksleivių.
Pirmą dieną stovyklautojai susipažino vieni su kitais, o vadovė Dalia pristatė būsimas stovyklos veiklas. Viena jų: susipažinti, kaip kuriama ir leidžiamas knyga, antroji: patiems sukurti originalią knygą. Vėliau SMLPC visuomenės sveikatos administratorė Virginija Rudaminienė vedė paskaitą – „Traumų prevencija“, kurioje kalbėjo apie vasaros traumas, kaip elgtis joms ištikus, kad vaikai sveiki sugrįžtų rudenį į mokyklas. Vasarą svarbu nepanikuoti, jei įsisiurbia erkė, jei nuvirsti nuo dviračio, jei matai skęstantįjį ar pan. Kad vaikams būtų aiškiau, pranešėja naudojo vizualią medžiagą – video siužetus.
Antrąją stovyklos dieną stovyklautojai jau buvo atsinešę po mėgstamą knygą, tad vadovė vaikus, norinčius garsiai skaityti, mokė improvizuoti tekstus. Buvo apžvelgtas ir būsimų individualių knygų projektas, mokomasi, kaip susikurti savitą herojų. Dalyviai noriai pasinėrė į kūrybą! Vieni džiaugėsi minimalistiniais herojais, antriems patiko detalizuoti sugalvotą veikėją: šuniuką ar merginą, policininką ar vampyrę. Stovyklautojai naujų jėgų sėmėsi žaisdami estafetes su kliūtimis, šokinėjo per virvutę ir pan. Vėliau visi žiūrėjo japonišką animacinį filmą.
Stovykla dar tęsis dvi savaites, iki birželio 22 d. Numatyta, kad stovyklautojai dalyvaus edukaciniame užsiėmime „Pasaka Trakų pilyje“, kur vaikai susipažins su Trakų legendomis, mėgins jas atpažinti ir patys kurti. Praktinį užsiėmimą „POP-up“ ves žymus vaikų knygų rašytojas ir leidyklos „Terra Publica“ vyriausiasis fotografas, keliautojas Vytautas Kandrotas. Numatyta ir edukacinė apžvalginė ekskursija „Žaidžiu Vilnių“, kuomet stovyklos dalyviai susipažins su įdomiais Vilniaus senamiesčio architektūros statiniais. Antra ekskursija – į Senųjų Trakų vienuolyną, kur vienuolės pristatys kaligrafijos meną.
Taigi dalyvių laukia daug įdomių susitikimų ir kūrybingo laiko!
Stovyklą remia Trakų rajono savivaldybė pagal „Vaikų socializacijos“ programą.

Laimutė Adomavičienė,
Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkėKomentarai