Edukaciniai 3D užsiėmimai


Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius pravedė pirmuosius inovatyvius ir šiuolaikiškus 3D edukacinius užsiėmimus vaikams. Edukacija vyko „Zoom“ platformoje. Iš viso dalyvavo 11 vaikų, kurie nekantriai laukė šio užsiėmimo.

Pirmoje – teorinėje – edukacijos dalyje buvo pristatytas 3D spausdintuvas „Zortrax“. Tai pasaulyje pripažintas, aukščiausios kokybės 3D spausdintuvas, kuris yra idealus pasirinkimas norint supažindinti jaunuosius smalsuolius su šiuolaikinėmis technikos galimybėmis. Edukacijos metu buvo aptarti 3D spausdintuvo privalumai bei panaudojimo galimybės, pristatyti 3D technologija atspausdinti darbų pavyzdžiai. Taip pat edukatorės pristatė „Tinkercad“ programą, kurios pagalba vaikai kūrė širdeles-pakabukus Valentino dienai. „Tinkercad“ – tai nemokama internetinė 3D modeliavimo programa, veikianti žiniatinklio naršyklėje ir yra žinoma dėl savo paprastumo bei lengvo naudojimo.

Antroje edukacijos dalyje edukatorės praktiškai vaikams parodė visas „Tinkercad“ programos galimybes. Pradžioje buvo sukurta nuotolinių mokymų klasė, kurios pagalba buvo galima stebėti mokinių darbų eigą bei progresą ir padėti spręsti iškylančius klausimus. Naudojantis šia programa vaikai be vargo galėjo pasikliauti edukatorių pagalba. Dalyviams buvo labai smalsu kuo greičiau viską sužinoti ir susiprojektuoti savo asmenines širdutes-pakabukus. Daugiausiai klausimų iškilo dėl širdelės išmatavimų ir kada greičiausiai būtų galima pasiimti jau atspausdintus pakabukus.

Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius labai džiaugiasi gausiu skaitytojų susidomėjimu šiuolaikinėmis inovacijomis ir pažada ateityje tęsti mokymus vaikams dar platesnėmis ir įdomesnėmis temomis.

 

Justina Dailidėnaitė

Trakų viešosios bibliotekos 

Vaikų literatūros skyriaus 

vyr. bibliotekininkė

Komentarai