2021/02/17

Į pagalbą bibliotekininkui – „Zoom“ programa

 Nuotoliniai susitikimai per „Zoom“ programą šiuo metu labai populiarūs. „Zoom“ – tai nuotolinių vaizdo konferencijų organizavimo platforma. Kad galėtume ja naudotis, reikalingi: kompiuteris, planšetinis kompiuteris arba išmanusis telefonas, mikrofonas ir vaizdo kamera, kurie gali būti atskirai prijungti arba įtaisyti kompiuteryje ar telefone. Ir, žinoma, patikimas interneto ryšys. Nepriklausomai nuo pasirinkto naudojimo būdo, prisijungti prie organizuojamo susitikimo galite paspaudę susitikimo nuorodą arba įvedę susitikimo numerį. Kiekvienu atveju naudojamas slaptažodis. Jeigu dalyvaujate susitikime, „Zoom“ programos siųstis nereikia, bet jeigu norėsite patys organizuoti susitikimą, kūrybines dirbtuves, garsinį skaitymą – tada reikės atsisiųsti „Zoom“ ir sukūrus susitikimą išsiuntinėti nuorodą dalyviams, kad numatytu laiku galėtų prisijungti. Susitikimų trukmė iki 40 min.

Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius „Zoom“ programą išbandė pirmojo karantino metu gegužės mėnesį, kai bibliotekose veikianti NVŠ programa „Kūrybiškumo saviraiškos studija“ su vaikais pradėjo dirbti nuotoliniu būdu. Išbandžius įvairius būdus susisiekti su vaikais, kaip: el. paštas, telefonas ir kt., „Zoom“ tapo puikia priemone pasiekti tėvus ir vaikus. Vyko kūrybinės dirbtuvės, teatro užsiėmimai. Antrojo karantino metu, kai renginiai kėlėsi vėl į virtualią erdvę, buvo prisiminta ši programa. Iš pradžių visų grupių susitikimai buvo bendri, bet vadovės greitai įvaldė šią platformą ir atėjus antram karantinui nuo lapkričio dirba per „Zoom“ programą individualiai su savo vaikų grupėmis. Panaudojant šią programą, jau įvyko planuoti susitikimai su rašytojais: Vainiumi Baku, Neringa Vaitkute, Benu Bėrantu, kūrybinės dirbtuvės ir garsinis skaitymas pagal Aušros Kiudulaitės knygą „Maksas ir 92 musės“. Susitikimų metu dalyvių skaičius svyravo nuo 20 iki 79. Buvo nedrąsu, nežinojome, ar bus norinčių, kai visi, o ypač vaikai, pavargę nuo kompiuterių, tačiau pirmieji susitikimai parodė, kad virtualiai susitikti yra smagu. Virtualiuose susitikimuose jau dalyvavo Trakų pradinės mokyklos pradinukai, Lentvario lopšelio-darželio „Šilas“ darželinukai, Vilniaus Šv. Kristoforo mokyklos auklėtiniai, net smalsuoliai iš kitų bibliotekų, pvz., Buožėnų bibliotekos (Telšių r.) vaikai.

Nuotoliniai susitikimai suteikia galimybę organizuojamame susitikime dalyvauti plačiam skaitytojų ratui. Įdėjus skelbimą į socialinius tinklus ir paskelbus registraciją per „Google forms“ sulaukiame naujų, dar nepažintų dalyvių, kurie domisi mūsų veiklomis ir artėjančiais renginiais. Pradinių klasių mokytojai ir tėveliai yra aktyvūs Trakų vaikų bibliotekos „Facebook“ puslapio sekėjai. Ateityje jau suplanuoti susitikimai vasario ir kovo mėnesiams.

Sekite mus „Facebook“ puslapyje Trakai Vaikų biblioteka.

 

Dalia Bagdžiuvienė

Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėja

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą